Polska

Siostra premiera kandyduje na burmistrza

Polska

Wybory samorządowe odbędą się 21 października (materiał magazynu "Polska i Świat" z 23 sierpnia)
Wybory samorządowe odbędą się 21 października (materiał magazynu "Polska i Świat" z 23 sierpnia)tvn24
wideo 2/22

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w gminie Oborniki Śląskie na Dolnym Śląsku Komitet Wyborczy Wyborców Anny Morawieckiej – Obornickie Porozumienie Samorządowe. Siostra premiera Mateusza Morawieckiego wystartuje w wyborach na burmistrza.

Informacja o rejestracji komitetu wyborczego, któremu przewodniczy Anna Morawiecka, pojawiła się w poniedziałek na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Siostra premiera będzie ubiegać się o fotel burmistrza Obornik Śląskich. W poniedziałek Polskiej Agencji Prasowej nie udało się skontaktować z Morawiecką.

- Premier zajmuje się sprawami państwowymi, ogólnopolskimi, ale wie o tym, że startuję w wyborach na burmistrza Obornik Śląskich - powiedziała Wirtualnej Polsce.

Działalność w instytucjach kultury

Anna Morawiecka (urodzona w 1960 roku) obecnie jest zastępcą dyrektora Wrocławskiego Domu Literatury. To miejska instytucja kultury, która zajmuje się między innymi działalnością wydawniczą. Morawiecka jest też dyrektorem Wrocławskich Targów Dobrych Książek, które w stolicy Dolnego Śląska odbywają się od 26 lat.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, natomiast druga tura w wyborach na prezydentów, wójtów i burmistrzów zaplanowana jest na 4 listopada.

Autor: js//kg / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości