Polska

Anna Fotyga szefową Kancelarii Prezydenta?

Polska

TVN24 Anna Fotyga

W Pałacu Prezydenckim zapadła decyzja, że była szefowa dyplomacji Anna Fotyga zostanie nowym szefem Kancelarii Prezydenta – twierdzi "Rzeczpospolita".

Podobne informacje pojawiały się już od czasu przegranych przez PiS wyborów, gdy stało się jasne, że Fotyga będzie musiała opuścić fotel szefowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Teraz jednak miałaby zapaść ostateczna decyzja Lecha Kaczyńskiego.

"Rzeczpospolitej" tę informację potwierdził "wysoki rangą urzędnik" prezydenckiej kancelarii. - Nie wiem tylko, czy prezydent rozmawiał z nią już na ten temat – cytuje "Rz" swego rozmówcę.

Nie podaje jednak, kiedy dokładnie była minister spraw zagranicznych miałaby wprowadzić się do Pałacu Prezydenckiego. - Ma jeszcze rządową odprawę – tłumaczy urzędnik.

Według gazety politycy PiS opowiadają, że zaufani współpracownicy prezydenta Adam Bielan i Michał Kamiński starali się odwieść Lecha Kaczyńskiego od tego pomysłu. Ostatecznie jednak prezydent miał postanowić inaczej.

Anna Fotyga miałaby zająć się u niego budowaniem alternatywnej w stosunku do rządu polityki zagranicznej. Nieoficjalnie wiadomo też, że ma pozwolenie prezydenta na ściągnięcie do pałacu kilku swoich współpracowników - pisze "Rzeczpospolita".

Źródło zdjęcia głównego: TVN24