Polska

Anja Rubik protestowała przed Sejmem. "Edukacja seksualna nie jest deprawacją"

Polska

Anja Rubik na proteście przed Sejmem: edukacja seksualna nie jest deprawacjąTVN 24
wideo 2/3

Rząd, który walczy z wymyślonym widmem edukacji seksualnej, tak naprawdę prowadzi wojnę z niewinnymi i przerażonymi dzieciakami - mówiła w środę modelka Anja Rubik na proteście przeciwko projektowi nowelizacji Kodeksu karnego. Zmiany w prawie - zdaniem przeciwników tej inicjatywy - miałyby doprowadzić do wprowadzenia zakazu edukacji seksualnej.

W środę Sejm skierował do dalszych prac w komisji obywatelski projekt nowelizacji Kodeksu karnego przygotowany przez inicjatywę "Stop pedofilii". Autorzy projektu przekonują, że ich celem jest "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją". Zdaniem opozycji intencją projektodawców jest zakazanie prowadzenia edukacji seksualnej.

W czasie, kiedy posłowie na sali plenarnej debatowali nad tym projektem, przed budynkiem Sejmu rozpoczął się protest pod hasłem "Jesień średniowiecza". Demonstranci sprzeciwiali się założeniom tego projektu.

Posłowie głosowali, przed Sejmem trwał protest. CZYTAJ WIĘCEJ >

"Edukacja seksualna nie jest deprawacją"

W proteście wzięła udział między innymi Anja Rubik, modelka i autorka książki "#sexedpl" o edukacji seksualnej.

- Żadna władza polityczna nie może nam odebrać prawa do edukacji, prawa do tego, by dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Edukacja seksualna nie jest deprawacją. Deprawacją jest pozbawienie młodych ludzi informacji i wiedzy na temat ich ciała, emocji, miłości, seksualności - mówiła.

Jej zdaniem "rząd, który walczy z wymyślonym widmem edukacji seksualnej, tak naprawdę prowadzi wojnę z niewinnymi i przerażonymi dzieciakami". - Skazuje też kobiety na bycie ofiarami przemocy, traumy - dodała modelka.

Autor: ads//now / Źródło: tvn24