Polska

Andrzej Lepper będzie miał państwowy pogrzeb

Polska


Kancelaria Premiera zorganizuje państwowy pogrzeb Andrzeja Leppera, szczegóły pogrzebu ma ustalić z rodziną Leppera wojewoda zachodniopomorski - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik rządu Paweł Graś.

- Skontaktowaliśmy się z jego rodziną i zapytaliśmy, czy takiego pogrzebu sobie życzy. Wyrazili zgodę - cytuje rzecznika rządu radio Tok FM, które jako pierwsze podało informację o państwowym pogrzebie Leppera.

Pogrzeb w czwartek

Pogrzeb Andrzeja Leppera odbędzie się w czwartek wczesnym popołudniem. Były wicepremier zostanie pochowany w Krupach (Zachodniopomorskie), niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał. Jak poinformował we wtorek ks. Andrzej Wróblewski, proboszcz parafii ze Starego Jarosławia, do której należał Andrzej Lepper, mszę żałobną zaplanowano na godz. 14. Po niej nastąpi wyprowadzenie zwłok na pobliski cmentarz.

Nagła śmierć

Szef Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy w piątek w warszawskiej siedzibie partii. Jak ujawniła prokuratura, powieszonego Leppera znalazł ok. godz. 16.20 jego zięć.

W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie samobójstwa Leppera. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. W siedzibie Samoobrony nie znaleziono listu pożegnalnego.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości