Premier o Gucie-Mostowym: w tym przypadku nie słyszałem o żadnych podszeptach

TVN24 | Polska

Autor:
kb/kab
Źródło:
TVN24
Morawiecki: nie mam wątpliwości, że gremium, które analizuje wszystkie kwestie, nie sugeruje się żadnymi podszeptamiTVN24
wideo 2/35
TVN24Morawiecki: nie mam wątpliwości, że gremium, które analizuje wszystkie kwestie, nie sugeruje się żadnymi podszeptami

Decyzje, które wiążą się z kwestiami obostrzeń, zapadają na forum Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zarządzania epidemią covid ze szczególnym udziałem ministra finansów, premiera Jarosława Gowina i ministra zdrowia - powiedział w środę Mateusz Morawiecki. - Nie ma wątpliwości, że gremium, które analizuje wszystkie kwestie z każdej możliwej strony podejmuje najbardziej właściwie decyzje, nie sugerując się żadnymi ewentualnymi podszeptami - dodał. Premier odniósł się do sprawy prowadzącego negocjacje z branżą narciarską wiceministra rozwoju, pracy i technologii Andrzeja Guta-Mostowego.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceszef resortu Andrzej Gut-Mostowy prowadzili na początku tygodnia konsultacje z branżą narciarską. We wtorek Gowin poinformował na Twitterze, że protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich został dopracowany, a stoki będą zimą otwarte. Jak podał portal Wirtualna Polska, Gut-Mostowy ma udziały w spółce prowadzącej ośrodek narciarski w Witowie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Nie mam wątpliwości, że gremium, które analizuje wszystkie kwestie, podejmuje właściwe decyzje"

Premier Mateusz Morawiecki został zapytany w środę na konferencji prasowej o ocenę tej sytuacji. - Wszystkie decyzje, które wiążą się z kwestiami obostrzeń zapadają na forum Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zarządzania epidemią covid ze szczególnym udziałem w przypadku spraw gospodarczych ministra finansów, ze szczególnym udziałem pana premiera Jarosława Gowina, który nadzoruje tematy gospodarcze. I rzecz jasna bardzo szczególnym udziałem ministra zdrowia - powiedział.

Przyznał, że "nie ma wątpliwości, że ciało, które analizuje, gremium, które analizuje wszystkie kwestie z każdej możliwej strony epidemicznej, zdrowotnej, ale także w kontekście gospodarczym, podejmuje najbardziej właściwie decyzje, nie sugerując się żadnymi ewentualnymi podszeptami".

"Nie słyszałem o żadnych działaniach lobbingowych, o żadnych podszeptach"

- Ja w tym konkretnym przypadku nie słyszałem o żadnych działaniach lobbingowych kogokolwiek, o żadnych podszeptach. Podjęliśmy tę decyzję, żeby zapobiec trzeciej fali, żeby zmniejszyć natężenie trzeciej fali, jeżeli nie uda jej się zapobiec - mówił.

- Tak szybko i łatwo zapomina się o tych dramatycznych dylematach, które jeszcze mieliśmy dwa, trzy, cztery tygodnie temu. Ja cieszę się z tego, że znowu dziś sytuacja wygląda na stabilniejszą. Ona jest stabilniejsza, ale jeszcze nie jest stabilna i powinniśmy myśleć trzy, sześć i dziewięć tygodni do przodu co najmniej i taki plan zaprezentowałem w sobotę.

CZYTAJ TAKŻE: Plan działania rządu na kolejne 100 dni

Autor:kb/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: