Prezydent rozmawiał przez "niepodłączony telefon"? Rzecznik komentuje

Autor:
akw/kg
Źródło:
tvn24.pl
Prezydent Andrzej Duda: dziś oddajemy hołd wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem
Prezydent Andrzej Duda: dziś oddajemy hołd wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusemTVN24
wideo 2/5
TVN24Prezydent Andrzej Duda: dziś oddajemy hołd wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem

Kancelaria Prezydenta, informując o rozmowie telefonicznej prezydenta Andrzeja Dudy z królem Jordanii, opublikowała zdjęcie, które przykuło uwagę internautów. Wśród wpisów pojawiły się uwagi, że aparat jest niepodłączony. Na jeden z komentarzy odpowiedział prezydencki rzecznik.

Kancelaria prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie w środę z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Przekazano, że podczas rozmowy o pandemii COVID-19 "obaj przywódcy wyrazili nadzieję", że jej pokonanie "umożliwi powrót do wysokiej dynamiki kontaktów dwustronnych". Poinformowano, że król Abdullah potwierdził chęć odwiedzenia Warszawy w "możliwie szybkim terminie".

Przywódcy omówili też między innymi sprawę bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu. Według komunikatu "podkreślili znaczenie dwustronnej współpracy wojskowej oraz wspólny udział w działaniach Globalnej Koalicji przeciw ISIS".

Rozmowa Andrzeja Dudy z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem IIGrzegorz Jakubowski/KPRP

Odpowiedź rzecznika

Pod opublikowanym w mediach społecznościowych zdjęciem prezydenta, ilustrującego informację o rozmowie z jordańskim królem, pojawiły się komentarze, na które zdecydował się odpowiedzieć prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Rzecznik zacytował komentarz: "Prezydent rozmawia z królem Jordanii w maseczce. Przez niepodłączony telefon. Czy TAM ktoś myśli?".

Spychalski swoją odpowiedź opatrzył hashtagiem, sugerującym, że wpis to fake news. "Po pierwsze tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego 'newsa' to może trudno to sobie wyobrazić ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu" - napisał, opatrując wpis emotikonami wyrażającymi rozbawienie.

Autor:akw/kg

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Pozostałe wiadomości