Prezydent wykręcił sobie koktajl na rowerze

Prezydent wykręcił sobie koktajl na rowerze
Prezydent wykręcił sobie koktajl na rowerze
tvn24
tvn24Andrzej Duda "zapracował" na swój koktajl podczas Kongresu 590

Prezydent Andrzej Duda zwiedził w czwartek stoiska przedsiębiorców na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa. Przy jednym z nich wsiadł na rower i "zapracował" na owocowy koktajl.

W czwartek rozpoczęła się 3. edycja Kongresu 590. W trakcie dwudniowego wydarzenia - które odbywa się pod patronatem prezydenta - zaplanowano blisko 100 debat panelowych, poświęconych nowym technologiom, inwestycjom, energetyce, polityce środowiskowej, handlowi i eksportowi.

Wydarzenie zainaugurowali Andrzej Duda i prezes NBP Adam Glapiński. Prezydent mówił, że Kongres 590 jest "jednym z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce". Podkreślił też, że tegoroczna edycja Kongresu ma szczególny wymiar, ponieważ odbywa się w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. "Z niejaką satysfakcją usłyszałem, że generalnie nasi przedsiębiorcy są zadowoleni z tego, jaka jest w tej chwili sytuacja gospodarcza, że ich przedsiębiorstwa rozwinęły się w ostatnim roku, zarówno jeśli chodzi o miejsca pracy, jak i w kwestii inwestycji i dochodów" - wskazywał.

Prezydent Duda mówił, że podczas spotkania z przedsiębiorcami rozmawiał także na temat ich oczekiwań. Podkreślił, że wielkim oczekiwaniem przedsiębiorców jest to, by Polska stała się mocniejsza kapitałowo. - To jest coś, czego nam od samego początku brakuje - wskazywał prezydent.

Autor: js/tr / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości