Prezydenci wymienili się piórami. Trump: to podobno przynosi szczęście

TVN24

Andrzej Duda i Donald Trump podpisali deklarację o współpracy obronnejtvn24
wideo 2/35

W środę prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump podpisali w Białym Domu wspólną deklarację o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na terytorium Polski. W trakcie podpisywania dokumentów prezydenci wymienili się piórami. - To podobno przynosi szczęście - stwierdził gospodarz Białego Domu.

Polska para prezydencka przebywa z oficjalną wizytą w USA. W środę w Waszyngtonie Andrzej Duda wraz z małżonką przyjechali do Białego Domu, gdzie spotkali się z Donaldem i Melanią Trump. Po rozmowach par prezydenckich w Gabinecie Owalnym odbyło się spotkanie delegacji z prezydentami na czele.

Więcej żołnierzy w Polsce, nowe dowództwo USA

Po tych rozmowach prezydenci podpisali deklarację o współpracy obronnej Polski i USA. W ramach polsko-amerykańskich ustaleń ma między innymi wzrosnąć liczba stacjonujących w Polsce żołnierzy USA, utworzone ma zostać też Wysunięte Dowództwo Dywizyjne USA w Polsce

W trakcie podpisywania dokumentów prezydenci wymienili się piórami. - To podobno przynosi szczęście - stwierdził gospodarz Białego Domu. - Kto wie... - dodał.

Prezydenci Duda i Trump podpisali deklarację o współpracy obronnej Polski i USA
tvn24

Autor: mjz / Źródło: tvn24

Raporty: