Polska

Amber Gold ogłasza likwidację

Polska


Amber Gold się likwiduje i wypowiada umowy klientom. Zostaną też zamknięte wszystkie oddziały spółki - ogłosiła firma w komunikacie opublikowanym w poniedziałek na swojej stronie internetowej.

Co z pieniędzmi, które klienci Amber Gold włożyli na lokaty oferowane przez spółkę? "W dniu rozpoczęcia likwidacji zgodnie z Regulaminem depozytów towarowych Amber Gold Sp. z o.o. wypowie wszystkim Klientom obowiązujące umowy depozytów towarowych. W związku z zerwaniem lokat przez Amber Gold wszystkim Klientom należy się zwrot pełnej kwoty kapitału wraz z odsetkami naliczonymi do dnia wypowiedzenia umowy" - czytamy na razie w komunikacie.

Amber Gold zapowiada, że o wypłacie środków będzie informować listownie.

"Likwidacja w rozłożona w czasie"

Spółka poinformowała też, że od dziś zamknięte zostają wszystkie oddziały i punkty Amber Gold.

"Wszelkie zapytania prosimy kierować do Telefonicznego Biura Obsługi Klienta pod nr 58 731 50 50" - głosi komunikat.

Spółka zastrzega, że "proces likwidacji spółki będzie rozłożony w czasie". "Polegać będzie na sprzedaży całego majątku przedsiębiorstwa w celu zaspokojenia wszelkich jego zobowiązań. Dziękujemy Państwu za okazane zaufanie, na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji Spółki w czasie jej likwidacji" - czytamy.

Na liście KNF

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce, działająca od 2009 r.

Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji - przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

Komisja Nadzoru Finansowego umieściła Amber Gold na tzw. liście ostrzeżeń publicznych, ponieważ ma wątpliwości, czy spółka nie wykonuje czynności bankowych bez licencji.

Nowe spółki

Jak ustalił tvn24.pl, niespełna dwa tygodnie temu żona Plichty założyła nową spółkę PST S.A. Ona została prezesem, a jej mąż członkiem rady nadzorczej. Firma o niewiele mówiącej nazwie ma siedzibę pod tym samym adresem, co Amber Gold.

Z kolei "Gazeta Wyborcza" ustaliła, że już w marcu małżeństwo Plichtów wydało 50 mln zł z Amber Gold sp. z o.o. (oferowała lokaty w złoto) na założenie nowej spółki - Amber Gold SA. Odrębna spółka oznacza, jak pisze "GW", że klienci, którzy zechcą odzyskać pieniądze od Amber Gold sp. z o.o., nie będą mogli sięgnąć do zasobów Amber Gold SA.

Amber Gold, oświadczenie z 13
Klienci Amber Gold będą walczyć o swoje pieniądze
Klienci Amber Gold będą walczyć o swoje pieniądzetvn24

Autor: mac//kdj / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości