Polska

"Drodzy Polscy przyjaciele". Ambasador Mosbacher z życzeniami wielkanocnymi

Polska

[object Object]
Życzenia wielkanocne od ambasador USA Georgette Mosbachertvn24
wideo 2/6

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher złożyła Polakom świąteczne życzenia. "Życzę pogodnych i radosnych chwil spędzonych przy wspólnym stole z najbliższymi" - podkreśliła.

"Drodzy Polscy przyjaciele, z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę pogodnych i radosnych chwil spędzonych przy wspólnym stole z najbliższymi. Wszystkiego dobrego!" - napisała Mosbacher w niedzielę na Twitterze.

Stulecie stosunków dyplomatycznych między Polską a USA

We wtorek Ambasada RP w Waszyngtonie wraz z Departamentem Stanu USA upamiętniły stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między obydwoma państwami. 16 kwietnia 1919 roku prezydent Woodrow Wilson mianował Hugh S. Gibsona ministrem pełnomocnym Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Na uroczystości w US Diplomacy Center ambasador RP Piotr Wilczek, przypominając rolę Stanów Zjednoczonych w odzyskaniu niepodległości przez Polskę, podkreślił, że więzi przyjaźni między obydwoma krajami "nie zaczęły się w roku 1918, dlatego nawiązanie stosunków dyplomatycznych było naturalną rzeczą w momencie odrodzenia Polski".

Jak wspominał polski dyplomata, podczas niedawnej wizyty w siedzibie Uniwersytetu Wirginii miał okazję przeczytać korespondencję Tadeusza Kościuszki z Thomasem Jeffersonem, jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych i głównym autorem Deklaracji Niepodległości.

Autor: ft/adso / Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości