Komentarz ambasador Mosbacher po oświadczeniu "Faktów" TVN

Autor:
js//dap
Źródło:
tvn24.pl
Oświadczenie redakcji "Faktów" TVN
Oświadczenie redakcji "Faktów" TVN
Fakty TVN
Fakty TVNOświadczenie redakcji "Faktów" TVN (wideo z 17 kwietnia)

"Fakty TVN jest częścią rodziny Discovery (...), której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo" - oświadczyła w poniedziałek na Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

"Fakty TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo" - napisała na Twitterze ambasador Georgette Mosbacher. "Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe" - dodała.

Oświadczenie redakcji "Faktów" TVN

W piątek redakcja "Faktów" TVN wydała oświadczenie w związku z atakami TVP na stację i dziennikarzy TVN.

"Naszą misją i naszym zadaniem jest informowanie o istotnych sprawach, bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie naszych materiałów" - podkreśliła w komunikacie redakcja.

"W przeciwieństwie do telewizji państwowej jesteśmy niezależni, w tym także finansowo - naszym właścicielem jest notowana na nowojorskiej giełdzie amerykańska firma Discovery, która chroni wolność słowa jako fundamentalną wartość" - zaznaczyła.

"Rolą dziennikarza jest uczciwa praca na rzecz widzów, a nie partii politycznej - to szczególnie ważne teraz, w tak trudnym czasie, kiedy wszyscy Polacy potrzebują rzetelnej informacji. My nie pracujemy dla polityków, ale dla naszych widzów i to Państwo codziennie oceniają naszą pracę" - oświadczyła redakcja "Faktów" TVN.

CZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE REDAKCJI "FAKTÓW" TVN >>>

Autor:js//dap

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości