TVN24 | Polska

Były szef ABW generał Krzysztof Bondaryk będzie gościem "Jeden na Jeden"

TVN24 | Polska

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Pytania o atak hakerski na skrzynkę Dworczyka
Pytania o atak hakerski na skrzynkę DworczykaTVN24
wideo 2/10
TVN24Pytania o atak hakerski na skrzynkę Dworczyka

Były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego generał Krzysztof Bondaryk będzie w piątek o godzinie 7.30 gościem Agaty Adamek w programie "Jeden na Jeden" w TVN24. To on stoi za powstaniem systemu bezpiecznej łączności CATEL, obejmującego komunikację mailową i telefoniczną. Co sądzi o obecnej aferze mailowej rządu PiS? Jak przyjmuje wyjaśnienia najważniejszych osób w państwie? Te i inne kwestie zostaną poruszone w programie, który będzie można oglądać na antenie TVN24 i w internecie w TVN24 GO.

Były szef ABW generał Krzysztof Bondaryk stworzył system przeznaczony do komunikacji najważniejszych osób w państwie oraz służb. Jednak pod rządami Prawa i Sprawiedliwości system bezpiecznej łączności CATEL przestał być rozwijany i szybko stał się anachroniczny.

OGLĄDAJ "JEDEN NA JEDEN" W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Co generał Krzysztof Bondaryk sądzi o wyjaśnieniach najważniejszych osób w państwie w związku z aferą mailową? Czy to standard, że jedni z najważniejszych polityków w kraju zarządzają państwem, korzystając z prywatnych skrzynek mailowych? Jak były szef ABW ocenia strategię rządu polegająca na niepotwierdzaniu i niezaprzeczaniu prawdziwości tego, co ma pochodzić ze skrzynki ministra Michała Dworczyka? O tym jutro w rozmowie z Agatą Adamek w "Jeden na Jeden" w TVN24 będzie mówił generał Krzysztof Bondaryk.

Start programu "Jeden na Jeden" w TVN24 i TVN24 GO o godzinie 7.30.

Afera mailowa rządu PiS

Informacje o włamaniu na skrzynkę mailową szefa kancelarii premiera, ministra Michała Dworczyka i konto w mediach społecznościowych jego żony pojawiły się w nocy z 8 na 9 czerwca. Potwierdził to sam Michał Dworczyk i zapewniał, że łupem ataku hakerów nie padły "żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny". 11 czerwca Dworczyk poinformował, że "nadal prowadzone są ataki na konta jego rodziny w różnych kanałach komunikacji, nawet w odniesieniu do dzieci". Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi swoje analizy związane z tym atakiem.

W środę na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się niejawne posiedzenie Sejmu, na którym przedstawiona została informacja w sprawie cyberataków wymierzonych w Polskę. Opozycja twierdzi jednak, że "informacje, które zostały przekazane, mają zawartość merytoryczną na poziomie zero".

CZYTAJ TAKŻE: Dziś "bezprecedensowy atak", wtedy "rozkład aparatu państwa" i "rządy nieudaczników" >>>

Joński i Szczerba o tajnym posiedzeniu Sejmu
Joński i Szczerba o tajnym posiedzeniu SejmuTVN24

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości