Polska

Adamowicz, Frankowski, Ochojska. Siemoniak o możliwych kandydatach

Polska

Wiceszef PO Tomasz Siemoniak o kandydatach do europarlamentu
Wiceszef PO Tomasz Siemoniak o kandydatach do europarlamentutvn24
wideo 2/35

Do Parlamentu Europejskiego idziemy szeroką ławą - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Tomasz Siemoniak, poseł i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Odpowiadał na pytania o możliwych kandydatów na przyszłych listach Koalicji Obywatelskiej w majowych wyborach do europarlamentu.

26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Tomasz Siemoniak w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 był pytany o nazwiska, które mogą pojawić się na listach Koalicji Europejskiej.

Janina Ochojska, Magdalena Adamowicz, Tomasz Frankowski

- Bardzo bym sobie tego życzył. Znakomity pomysł Grzegorza Schetyny, żeby Janinę Ochojską o to poprosić. Zobaczymy, jaka będzie decyzja. Jeszcze ostatecznego "tak" nie ma. Ja jestem bardzo za tym, też jako Dolnoślązak - podkreślił Siemoniak.

Ocenił, że kandydatura szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej to "fantastyczny pomysł i mocny znak idący z Polski, że osoba, która całe swoje życie poświęciła służbie innym, teraz będzie mogła w Parlamencie Europejskim pracować na rzecz Polski".

Pytany również o możliwą kandydaturę Magdaleny Adamowicz, wdowy po zamordowanym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, zastrzegł, że "za wcześnie jest, by o tym mówić". - Rozmawiają koledzy i koleżanki na miejscu nad listą wyborczą. Zobaczymy, kto na niej będzie - powiedział Siemoniak.

Z kolei na pytanie, czy z list Koalicji Obywatelskiej w majowych wyborach do europarlamentu wystartuje były reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Frankowski, wiceszef PO odpowiedział, że Frankowski to "bardzo fajna, ciekawa postać".

- Mamy dobre doświadczenie z Bogdanem Wentą - sportowcem, który był eurodeputowanym i w pięknym stylu wygrał wybory na prezydenta Kielc - zauważył.

"Idziemy szeroką ławą"

Siemoniak poinformował, że "do końca tego tygodnia władze regionalne Platformy mają zgłaszać propozycje".

- Ja uważam, że to bardzo fajne, że jesteśmy otwarci i nie tylko politycy partyjni będą kandydować. Może być na naszych listach i Janina Ochojska, i Tomasz Frankowski, pokazując, że do Parlamentu Europejskiego idziemy szeroką ławą - wskazywał.

ZOBACZ CAŁY PROGRAM "ROZMOWA PIASECKIEGO" >

Autor: ads / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości