"Głosi się zupełnie nową wizję człowieka, która sprawia, że staje się on karykaturą"

[object Object]
Abp Jędraszewski widzi w pojęciu "gender" oznaczającym "płeć kulturową" zagrożenie dla Kościoła (wideo z 8.09.2019)tvn24
wideo 2/6

W ramach "ideologii gender" usiłuje się zatrzeć naturalne różnice między kobietą a mężczyzną - napisał w liście metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Według niego, w ten sposób wyśmiewa się i szydzi z największych dla katolików świętości.

List pasterski arcybiskupa Jędraszewskiego zatytułowany "Totus Tuus. Modlitewny maraton za Kościół i Ojczyznę" został opublikowany na stronach Archidiecezji Krakowskiej.

Jak napisał w nim hierarcha, odzyskanie przez Polskę suwerenności na początku lat dziewięćdziesiątych minionego wieku nie oznacza jednak, że raz na zawsze skończyły się nasze zmagania o autentyczną wolność. "Ona zawsze jest darem, z którym nierozerwalnie łączy się konieczność kolejnych zmagań o jej ocalenie i zachowanie" - stwierdził arcybiskup.

Przymuszenie do propagowania

"Obecnie przyszło nam żyć w czasach, w których pojawiło się kolejne wielkie zagrożenie dla naszej wolności - i to o charakterze totalitarnym. Jego źródłem jest - podobnie ja w totalitaryzmach dwudziestego wieku - radykalne odrzucenie Boga" - ocenił abp Jędraszewski.

"W konsekwencji tego odrzucenia głosi się zupełnie nową wizję człowieka, która sprawia, że staje się on karykaturą samego siebie. W ramach ideologii gender usiłuje się bowiem zatrzeć naturalne różnice między kobietą a mężczyzną. Co więcej, poprzez agresywną propagandę ideologii LGBT w imię tak zwanej tolerancji i postępu wyśmiewa się i szydzi z największych dla nas świętości" - zaznaczył.

W jego opinii "równocześnie przymusza się ludzi, w tym także osoby wierzące, do propagowania ideologii LGBT". "Tym samym, łamiąc wolność sumienia, nakłania się ich do tego, aby odchodzili oni od zasad wyznawanej przez siebie chrześcijańskiej wiary. Wyraźnie to nam przypomina totalitarne czasy PRL-u, gdy awanse społeczne były zagwarantowane jedynie dla członków komunistycznej partii, a osoby wierzące były traktowane jako obywatele drugiej kategorii" - napisał w liście do wiernych metropolita krakowski.

"Seksedukacja zagrożeniem"

Jak dodał, "innym bardzo groźnym przejawem tej ofensywy anty-moralności jest wprowadzanie przez niektóre samorządy do przedszkoli i do szkół zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) programów seksedukacji, które w swych treściach prowadzą do wielkich duchowych krzywd wyrządzanych dzieciom i młodzieży".

Jędraszewski przestrzegł wiernych, że "aprobata tego rodzaju programów, zgoda na nie i współudział w nich jest ciężkim przewinieniem moralnym".

"Podobnie godna napiętnowania jest postawa obojętności wobec tego rodzaju zagrożeń, które burzą ład i stanowią wielkie zagrożenie dla życia i właściwego rozwoju poszczególnych ludzi, rodzin, społeczeństw i narodów" - ocenił.

Autor: pqv/adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości