Abp Hoser przypuszcza, że w polskim Kościele istnieje "lobby homoseksualne"

Polska

Aktualizacja:
RMF FMAbp Hoser przyznał, że w polskim Kościele istnieje problem homoseksualizmu

- To jest tendencja tych środowisk do tworzenia lobby. To są powiedzmy jakieś takie kluby zamknięte, które działają w dużej dyskrecji i nie odsłaniają się oczywiście - mówił o "lobby homoseksualnym" w polskim Kościele abp Henryk Hoser.

Odnosząc się do ostatniej książki Benedykta XVI, w której papież pisze, że nie udało mu się oczyścić Kościoła i potwierdza istnienie lobby gejowskiego w Kościele: "Doniesiono mi o takiej zbiorowości, która wkrótce została rozwiązana. Wspomniano o tym w raporcie komisji trójstronnej, która ustaliła istnienie jednej grupy liczącej cztery czy pięć osób. Czy coś znowu się tworzy, tego nie wiem".

Abp Henryk Hoser przyznał, że takie lobby istnieje. - Trzeba z tym walczyć. Oczyścić to się nigdy nie da, tak jak się nie da oczyścić Kościoła z jakiegokolwiek grzechu - dodał.

Zdaniem Hosera nie przyjmuje się osób homoseksualnych do seminariów w Polsce.- Jeśli chodzi o kryteria dopuszczenia do perspektywy święceń kapłańskich, to jest to element uważany za zaburzenie orientacji seksualnej i dlatego [homoseksualiści - red.] są niedopuszczani - powiedział.

Dodał, że przypuszcza, iż w polskim Kościele istnieje "lobby homoseksualne". - To jest tendencja tych środowisk do tworzenia lobby. To są powiedzmy jakieś takie kluby zamknięte, które działają w dużej dyskrecji i nie odsłaniają się oczywiście - powiedział, dodając, iż "walka z takimi środowiskami" jest "bardzo trudna".

Autor: mart\mtom / Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock