Arcybiskup Stanisław Gądecki w szpitalu

TVN24

Arcybiskup Stanisław Gądecki jest od kilku dni hospitalizowanytvn24
wideo 2/9

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki przebywa od kilku dni w szpitalu z powodu ostrego zapalenia płuc. Na spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie, dotyczącym ochrony małoletnich w Kościele, zastąpi go arcybiskup Marek Jędraszewski.

Informację przekazał w czwartek w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Na spotkanie pojedzie arcybiskup Jędraszewski

"Od kilku dni abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP jest hospitalizowany z powodu ostrego zapalenia płuc, dlatego Konferencję Episkopatu Polski na spotkaniu przewodniczących episkopatów z Papieżem Franciszkiem w Watykanie nt. ochrony małoletnich w Kościele reprezentował będzie abp Marek Jędraszewski, Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski" - czytamy w komunikacie rzecznika KEP.

Ksiądz Rytel-Andrianik podkreślił, że "w skład polskiej delegacji wchodzą również: bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP oraz o. Adam Żak, Koordynator KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży".

Komunikat rzecznika KEP opublikowano także na Twitterze.

Watykański szczyt

W czterodniowym spotkaniu w Watykanie uczestniczyć będą przewodniczący wszystkich episkopatów świata oraz ponad 20 przełożonych męskich i żeńskich zakonów. Polski Kościół - w zamian za przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - będzie reprezentował jego zastępca, arcybiskup Marek Jędraszewski.

Jak zapowiedziano, w czasie szczytu w dniach 21-24 lutego poruszone zostaną takie kwestie, jak odpowiedzialność biskupów i przejrzystość. W sobotę odbędzie się liturgia pokutna, a spotkanie zakończy w niedzielę msza i końcowe przemówienie papieża Franciszka.

Autor: akr//now / Źródło: tvn24.pl