A2 znów się wydłuża. I to w obu kierunkach

TVN24

GDDKiAOdcinek "D" otwarto w niedzielę wieczorem

Kolejny kawałek autostrady A2 otwarty dla ruchu. Po odcinku E przyszedł czas na odcinek D - dowiedziała się TVN24. Trasą z Grodziska Mazowieckiego do Pruszkowa kierowcy mogą jeździć od niedzieli wieczora. I to w obu kierunkach po dwóch pasach.

Do użytku oddano drugi z pięciu odcinków autostrady A2. Chodzi o ponad 17-kilometrowy odcinek Brwinów-Grabnik. Odcinek został zakontraktowany na 652 mln zł z konsorcjum firm Strabag Sp z o.o., MOTA+ENGIL Polska SA i Mota- Engel Engenharia e Coinstrucao S.A.

Pierwszy, 7-kilometrowy odcinek E - Konotopa-Pruszków, oddano w środę. Pozwolenie na użytkowanie odcinka zostało wydane w poniedziałek, a pierwsze samochody pojechały autostradą już w nocy z wtorku na środę. Odcinek E, położony najbliżej Warszawy budował Budimex. - Droga została udostępniona natychmiast po pozytywnej opinii komisji odbiorowej. Otwarcia kolejnych odcinków spodziewane są w najbliższych dniach - poinformowała wówczas w komunikacie Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

PRZELEĆ SIĘ Z BŁĘKITNYM NAD A2

A2 finiszuje Według Dyrekcji prace na pozostałych odcinkach autostrady A2 dobiegają końca. Wykonawca odcinka B - czyli Mostostal Warszawa - kończy układanie ostatniej warstwy ścieralnej. Najbardziej widoczne są postępy w układaniu warstw bitumicznych na odcinkach A i C, porzuconych przez chińskie konsorcjum Covec i kończone przez firmy Eurovia i Bogl a Krysl.

- Warstwa wiążąca leży już na niemal całym odcinku A, a wykonawca układa ostatnią warstwę ścieralną. Największy postęp robót widać na odcinku C - podbudowa bitumiczna ułożona jest już na ponad 94 proc. długości odcinka, warstwa wiążąca na blisko 90 proc. - poinformowała GDDKiA.

Najbardziej opóźniony odcinek między Strykowem a Konotopą ma być oddany do użytku w październiku, jednak według zapewnień, trasa ma być przejezdna w czerwcu na Euro 2012.

Autor: ŁOs//mat / Źródło: tvn24