Polska

998 "lajków" pod zdjęciem Donalda Tuska z psem, czyli premier w liczbach

Polska

KPRPDonald Tusk z Szeryfem

Donald Tusk obejmujący ukochanego psa Szeryfa - to właśnie to zdjęcie zrobiło największą furorę na profilu Kancelarii Premiera na Facebooku. Polubiło je prawie tysiąc osób. Urzędnicy kancelarii przygotowali podsumowanie aktywności szefa rządu w 2012 roku na portalach społecznościowych.

Według informacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów liczba jej fanów na Facebooku przekroczyła 18 tys.

Największą sympatią użytkowników stało się zdjęcie Donalda Tuska obejmującego swojego psa o imieniu Szeryf. Fotografia, jak informuje kancelaria, na co dzień stoi na biurku szefa rządu. Na Facebooku pojawiła się z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Do poniedziałku polubiło ją 998 osób.

Premier "zaćwierkał" 73 razy

W 2012 roku premier zadebiutował na Twitterze. "Od 10 grudnia szef rządu zatweetował łącznie 73 razy" - czytamy w komunikacie kancelarii. Z podsumowania dowiadujemy się także, że liczba "followersów" Donalda Tuska rosła w szybkim tempie. Na starcie premier miał aż 9 tys. śledzących, a na koniec roku ich liczba wyniosła prawie 23 tys. "Kanał na Twitterze prowadzi także Kancelaria Premiera. Liczba jej followersów na koniec 2012 wyniosła 20 271. Łącznie od uruchomienia kanału Kancelaria 'zaćwierkała' 2 787 razy, a najpopularniejszym tweetem minionego roku okazało się zdjęcie biało-czerwonej iluminacji budynku KPRM z okazji 11 listopada." - dowiadujemy się z komunikatu KPRM.

"Szansa na sukces" premiera

Nic jednak nie może równać się z występem Donalda Tuska w świątecznym odcinku "Szansy na sukces" w 1996 roku, który w minionym roku został opublikowany na YouTube w kanale Kancelarii Premiera. Filmik odnotował, według danych z komunikatu, 257 848 odsłon. "Drugie miejsce zajął filmik uwieczniający kibicowanie polskiej reprezentacji w piłce nożnej przez premiera i ministrów przed meczem Polska-Rosja – materiał zgromadził 212 067 odsłon. Trzeci stopień na podium zdobył z kolei krótki filmik z przelotu premiera śmigłowcem nad autostradą A2 przed EURO2012, który został obejrzany łącznie 83 302 razy." - donosi kancelaria.

Autor: ktom//kdj / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPRP

Pozostałe wiadomości