Gosiewski (Wincenty, nie Przemysław) będzie miał pomnik na Mazurach. Upamiętnienia hetmana zasłużonego podczas potopu szwedzkiego chce rodzina. Miejscowi nie są zachwyceni - pisze "Gazeta Wyborcza"

Czeczeńskie dzieci zginęły przekraczając "zieloną granicę". Dlaczego matka nie poprosiła o azyl? - Polska nie chce uchodźców, przez wiele lat byli z naszych granic zawracani - mówi portalowi tvn24.pl przewodniczący Komitetu Polska-Czeczenia Adam Borowski.

- To niesprawdzone kłamstwo. Dam szansę Komorowskiemu na przeprosiny przed skierowaniem sprawy do sądu - powiedział w TVN24 Michał Kamiński. Bronisław Komorowski zarzucił na antenie TVN24 ministrowi Kamińskiemu, że ten prowadzi interesy na Ukrainie.

"O prawdę i godność" - będzie walczyć Samoobrona. Z takim hasłem chce wejść do parlamentu. A dziś oficjalnie rozpoczęła walkę o głosy wyborców. - Prawda nas wyzwoli - powiedział w przemówieniu inaugurującym kampanię wyborczą Andrzej Lepper.

- Były sygnały, że Michał Kamiński nieźle porusza się w układach biznesowych na Ukrainie. To jest warte sprawdzenia - zasugerował w TVN24 Bronisław Komorowski. Poseł PO uważa, że nowy spot wyborczy PiS zrobiło o sobie.

- Pan Ziobro działał w dobrej wierze wykańczając mnie, no bo sądził, że ja jestem złym, nieudolnym ministrem. A pan Kaczmarek tego typu poglądy podsycał - tak marszałek Ludwik Dorn tak tłumaczył w Radiu Zet przyczyny swego odejścia z MSWiA.

- Ten biznesmen z cygarem (w spocie wyborczym PiS) to oczywiście Krazue, nie ma się co oszukiwać. A to jest przecież dobry znajomy prezydenta - powiedział w TVN24 Andrzej Lepper. Uważa, że reklamówka PiS jest nieuczciwa, bo atakowani w nim ludzie nie mają zarzutów.

Najcenniejszy świadek koronny - Jarosław S. ps. Masa - na celowniku pruszkowskich gangsterów. Mafia chce wreszcie wyrównać z nim rachunki - pisze "Super Express".

- Jest wielu ludzi w PiS - zaliczyłbym do nich także Lecha Kaczyńskiego - którzy wiedzą, że to, co dotąd robili, to nienajlepsza droga. Zwycięstwo PO wielu odblokuje - mówi Donald Tusk (PO) w rozmowie z "Faktem".

Doradca premiera Andrzej Zybertowicz ma przedstawić informacje o rzekomych powiązaniach Polsatu ze służbami specjalnymi - pisze "Rzeczpospolita". Toruński socjolog zapowiada, że ujawni - mimo zakazu sądu - fakty obciążające Zygmunta Solorza.

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, za co będą na lekcjach religii oceniani uczniowie. I co muszą zrobić, jeśli na tym przedmiocie chcą podreperować sobie średnią na świadectwie. Bo od tego roku szkolnego ocena z religii jest wliczana do średniej.

Czy "bombą Tuska" będzie Ryszard Grobelny? - zastanawia się "Dziennik". Popularny prezydent Poznania mógłby poważnie zagrozić wielkopolskiej lokomotywie wyborczej PiS, Zycie Gilowskiej.

Przed Belwederem w Warszawie demonstranci przywitają premiera komunistycznego Wietnamu Nguyen Tan Dunga, który spotyka się dziś z Jarosławem Kaczyńskim. Pikieta jest protestem przeciwko łamaniu praw człowieka w Wietnamie.

Polskie władze chcą wykorzystać swój sprzeciw wobec Dnia Przeciwko Karze Śmierci jako kartę przetargową w negocjacjach z Unią Europejską - pisze "Rzeczpospolita".

- Premier w żadnym wypadku nie boi się procesu, co więcej ten proces może być bardzo interesujący - tak rzecznik rządu Jan Dziedziczak komentuje zapowiedź "Agory" - spółki wydającej "Gazetę Wyborczą", że złoży pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu.

- Nie jestem tak naładowany, żeby wybuchać - mówił w "Magazynie 24 godziny" marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. I choć na zapowiadaną transferową bombę Platformy się nie szykuje, przyznaje: "Czuję się rozrywany".

- W wolnym czasie mogę pomagać kolegom z partii. Legitymacji nie złożyłem. Dla PO prawdopodobnie takiego spotu bym nie wymyślił - powiedział w "Kropce nad i" Michał Kamiński. Tymczasem Monika Olejnik spot reklamowy PiS nieco zmieniła...