- Jest wielu ludzi w PiS - zaliczyłbym do nich także Lecha Kaczyńskiego - którzy wiedzą, że to, co dotąd robili, to nienajlepsza droga. Zwycięstwo PO wielu odblokuje - mówi Donald Tusk (PO) w rozmowie z "Faktem".

Doradca premiera Andrzej Zybertowicz ma przedstawić informacje o rzekomych powiązaniach Polsatu ze służbami specjalnymi - pisze "Rzeczpospolita". Toruński socjolog zapowiada, że ujawni - mimo zakazu sądu - fakty obciążające Zygmunta Solorza.

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, za co będą na lekcjach religii oceniani uczniowie. I co muszą zrobić, jeśli na tym przedmiocie chcą podreperować sobie średnią na świadectwie. Bo od tego roku szkolnego ocena z religii jest wliczana do średniej.

Czy "bombą Tuska" będzie Ryszard Grobelny? - zastanawia się "Dziennik". Popularny prezydent Poznania mógłby poważnie zagrozić wielkopolskiej lokomotywie wyborczej PiS, Zycie Gilowskiej.

Przed Belwederem w Warszawie demonstranci przywitają premiera komunistycznego Wietnamu Nguyen Tan Dunga, który spotyka się dziś z Jarosławem Kaczyńskim. Pikieta jest protestem przeciwko łamaniu praw człowieka w Wietnamie.

Polskie władze chcą wykorzystać swój sprzeciw wobec Dnia Przeciwko Karze Śmierci jako kartę przetargową w negocjacjach z Unią Europejską - pisze "Rzeczpospolita".

- Premier w żadnym wypadku nie boi się procesu, co więcej ten proces może być bardzo interesujący - tak rzecznik rządu Jan Dziedziczak komentuje zapowiedź "Agory" - spółki wydającej "Gazetę Wyborczą", że złoży pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu.

- Nie jestem tak naładowany, żeby wybuchać - mówił w "Magazynie 24 godziny" marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. I choć na zapowiadaną transferową bombę Platformy się nie szykuje, przyznaje: "Czuję się rozrywany".

- W wolnym czasie mogę pomagać kolegom z partii. Legitymacji nie złożyłem. Dla PO prawdopodobnie takiego spotu bym nie wymyślił - powiedział w "Kropce nad i" Michał Kamiński. Tymczasem Monika Olejnik spot reklamowy PiS nieco zmieniła...

- Minister zobowiązał mnie, bym zebrał informacje na temat sprawy mafii węglowej na wypadek, gdyby był o to pytany - mówi Naczelny Prokurator Wojskowy kilka godzin po złożeniu zeznań przed sejmową speckomisją. Posłowie z jego zeznań wyciągają daleko idące wnioski.

Zaborców chciał pokonać sposobem i zamieszkał w wozie. W Poznaniu na placu Adama Mickiewicza można oglądać zrekonstruowany pojazd Michała Drzymały.

Zakrwawione zwłoki marynarza znalazł w mesie na statku Pyrgos kucharz okrętowy. Statek bandery Antigua i Barbuda stoi przy nabrzeżu Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu.

17 lub 18 września IPN rozpocznie publikowanie katalogów m.in. oficerów służb specjalnych PRL oraz informacji z akt IPN dotyczących osób pełniących dziś najważniejsze funkcje publiczne - zapowiedział prezes IPN Janusz Kurtyka.

Czy Nelli Rokita zmierzy się w walce o głosy wyborców ze swoim mężem Janem Rokitą? Wszystko wskazuje na to, że żona znanego polityka PO, wystartuje do parlamentu z list wyborczych PiS - twierdzi "Wprost".

Przemyt 118 kg heroiny o wartości około 24 mln zł udaremnili celnicy na polsko-ukraińskim przejściu w Dorohusku (Lubelskie). Zatrzymano Turka, kierowcę ciężarówki.

- Po wyborach złożymy projekt ustawy, która uniemożliwi politykom zasiadanie we władzach firm państwowych. Obalimy oligarchiczny układ PiS - zapowiedzieli politycy PO i... przewrócili stolik obrazujący oligarchiczną sieć PiS.

LPR zamierza uczynić obronę złotówki - czyli rezygnację przyjęcia europejskiej waluty euro - jednym z głównych tematów swej kampanii wyborczej. - Od Mieszka I bicie monety było oznaką suwerenności - mówi lider Ligi Roman Giertych.- Chleb będzie kosztował jedno euro, czyli dwa razy drożej niż teraz - tłumaczył Sylwester Chruszcz