Zaimprowizowane laboratorium chemiczne, w którym znajdowały się opakowania po substancjach wybuchowych, odkryła policja u 17-latka z Grodziska Mazowieckiego. Chłopakowi grozi za to do 8 lat więzienia.

Dwie osoby zginęły rano w wypadku samochodowym niedaleko Strzegomia w woj. dolnośląskim. Zdjęcia z zablokowanej drogi nr 5 nadesłał do nas internauta Przemek z Żarowa.

Dla Ludwika Dorna to, że tajne służby PRL wytypowały go jako kandydata na tajnego współpracownika oznacza, że "bezpieka zauważyła jego działalność".

Wiele osób niepotrzebnie martwi się o moją najmłodszą córkę. Kiedy będzie starsza, o wszystkim jej opowiem. Teraz jest za mała by to zrozumieć - powiedziała w TVN24 Alicja Tysiąc.

- Niedopuszczalne jest, że Kaczyński i Kwaśniewski robią sobie szopki, a od 1 października mają zostać zamknięte szpitale - powiedział prezes PSL Waldemar Pawlak, odnosząc się do planowanej debaty premiera z byłym prezydentem.

Szuka jej cała Polska i to od kilku lat. Internautka o nicku "Kataryna", prekursorka politycznych blogów w polskim internecie, od lat skutecznie ukrywa swoją tożsamość.

Przedstawiciele polonijnego milionera z Urugwaju Jana Kobylańskiego rozdawali przedstawicielom Polonii ulotki, w których Kobylański oskarża marszałka Senatu o sponsorowanie komunistycznych agentów w Ameryce Płd.

Dwaj funkcjonariusze warszawskiej policji podczas kontroli drogowej używali alkomatu, który zawsze pokazywał, że kierowca pił alkohol. W ten sposób wymuszali łapówki - pisze "Rzeczpospolita".

Okręgowa Komisja Wyborcza w Częstochowie zakwestionowała część podpisów pod listą kandydatów LPR w wyborach do Sejmu. Niektóre z nich należały do osób już nieżyjących.

Aż 57 procent Polaków popiera zaproszenie na wybory parlamentarne obserwatorów OBWE - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

1 października może stanąć w całym kraju 71 szpitali. Wojsko jest już gotowe na taką ewentualność i ma w planach powołanie kilkuset strajkujących lekarzy i przydzielenie ich do zastępczych jednostek medycznych - pisze "Dziennik".

Osiem osób wymienionych w ujawnionym katalogu IPN zostało zarejestrowanych przez tajne służby PRL jako współpracownicy. To czterech sędziów NSA, dwóch - Trybunału Konstytucyjnego i po jednym - Sądu Najwyższego i Trybunału Stanu. - Jest nie najgorzej, nie zdenerwowałem się - komentuje I prezes Sądu Najwyższego Lech Gardocki.

Kobiety dręczą posła Piotra Misztala z Łodzi, aby wziął udział w wyborach. Proponują mu pierwsze miejsce na łódzkiej liście... Partii Kobiet. Tak przynajmniej twierdzi sam poseł Misztal - pisze "Dziennik Łódzki".

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozważa "podjęcie stosownych kroków prawnych" po prezentacji spotu wyborczego PO, który przedstawia biznesmena, u którego w domu akcję przeprowadzają służby specjalne.

Posłanka PiS Barbara Bubula zostanie nowym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zastąpi w Radzie Elżbietę Kruk, która zrezygnowała z członkostwa w KRRiT.

Aleksander Kwaśniewski naraził na szwank dobre imię Polski, prowadząc pod wpływem alkoholu wykład dla ukraińskiej młodzieży - uważa zdecydowana większość badanych przez GfK Polonia w sondażu dla "Rzeczpospolitej".

Stracił panowanie nad kierownicą, przejechał przez pas zieleni po środku drogi i z całym impetem uderzył w nadjeżdżające z naprzeciwka Audi. Ulica Toruńska w Warszawie, na której doszło do wypadku, przez godzinę była całkowicie zakorkowana.