Kim Czajkowski dla baletu, Puszkin dla literatury, tym dla wielu współczesnych Rosjan jest Lube. Grający "historycznego rocka" zespół wyraża tęsknotę za imperium carskim i potęgą ZSRR, a jednocześnie odwołuje się do melodii i brzmień, na których wychowały się pokolenia Rosjan.

Kilkadziesiąt tysięcy kur wybiją służby weterynaryjne w miejscowości Karniszyn w powiecie żuromińskim, gdzie w sobotę wykryto drugie ognisko ptasiej grypy. - Wirus jest groźny tylko dla ptaków - uspokajała na antenie TVN24 Ewa Lech, Główny Lekarz Weterynarii.

Sobotni kongres PiS, nie licząc przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, odbył się za zamkniętymi drzwiami. Zza nich reporterowi TVN24 udało się jednak uchwycić niektóre wypowiedzi prezesa partii. W tym o czwartkowym spotkaniu z Ludwikiem Dornem.

Od dziś mamy nowe rozkłady jazdy pociągów. Na trasy wyruszy więcej składów Kolei Mazowieckich, PKP Intercity i PKP Przewozy Regionalne. Wiele pociągów będzie miało zmienione trasy.

W sobotę wieczorem na warszawskiej Pradze zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba zginęła, jedną w stanie ciężkim przewieziono do szpitala.

- To, co mnie w tym wszystkim deprymuje, to to, że fakt kurtuazyjnej rozmowy przynajmniej przez część polityków i część prasy jest opisywany w kategoriach jakieś niesamowitej sensacji - powiedział Leszek Miller w "Magazynie 24 Godziny" w TVN24 komentując doniesienia o swoim spotkaniu z Donaldem Tuskiem.

Odsłonięcie "W-skersa" - krasnala na wózku - odbyło się przy jednej z głównych ulic Wrocławia. Odsłonięcie kolejnego wrocławskiego krasnala powiązane było z obchodami Dnia Osób Niepełnosprawnych

- Pożyczyłem pieniądze pod zastaw mieszkania i wysłałem do stoczni. Najwyżej stracę mieszkanie. Z marzeń nie rezygnuję, bo ten rejs to całe moje życie - mówi tygodnikowi "Newsweek" kapitan Roman Paszke, który stracił sponsora przed próbą pobicia rekordu w samotnej żegludze dookoła świata. W lipcu ze sponsorowania projektu wycofała się firma Ryszarda Krauzego - Bioton.

W większości przypadków raka piersi można całkowicie wyleczyć. Wystarczy tylko regularnie samej się badać. - To nie takie trudne, a może zaważyć na całym życiu - przekonują organizatorzy akcji skierowanej do licealistek.

Jarosław Kaczyński nie zgodził się, by delegaci zebrani na kongresie PiS głosowali nad wnioskiem o dopuszczenie do głosu byłych wiceprezesów partii. Według nieoficjalnych relacji doszło do ostrej wymiany zadań w tej sprawie, ale prezes postawił na swoim.

Andrzej Lepper zapowiedział, że Samoobrona wraca do swoich korzeni i będzie teraz ugrupowaniem protestu. Po wyborczych rozliczeniach w Samoobronie zaszły też zmiany w kierownictwie partii. Dotychczasowy wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk nie znalazł się w nowym prezydium.

Najbardziej skorumpowane w Polsce są partie polityczne, służba zdrowia, parlament i sektor biznesowy - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Transparency International.

Dowiedziałem się z dzisiejszej prasy, że spotkanie z Donaldem Tuskiem było "tajne", choć odbywało się w gabinecie premiera - tak o spotkaniu z szefem rządu pisze na swoim blogu Leszek Miller.

Czy ten człowiek nie rozumie, że społeczeństwo odrzuciło retorykę PiS? - tak wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego skomentował dla TVN24 Stefan Niesiołowski z PO.

Dwie osoby są ranne po tym, jak ciężarówka wypełniona burakami cukrowymi wjechała w dom. Do zdarzenia doszło we wsi Witkowo w województwie kujawsko-pomorskim.

- Nie zrezygnujemy z programu budowy IV RP. Polska ma być państwem narodowym - mówił do działaczy zgromadzonych na kongresie PiS Jarosław Kaczyński. Przekonywał, że w Polsce zagrożona jest demokracja i pluralizm mediów a PiS musi bronić tych wartości.

Trwa posiedzenie Rady Krajowej Samoobrony. 60 działaczy partii zjechało do Warszawy, by dyskutować nad strategią ugrupowania. Andrzej Lepper ma zaproponować działaczom "powrót do korzeni", czyli pracy w terenie. - Kiedy byliśmy w rządzie, wykazywaliśmy małą aktywność - przyznał szef Samoobrony.

W południe zbiera się kongres PiS. Dla prasy dostępna będzie tylko część, w której przemówi prezes partii Jarosław Kaczyński. Trzech "zbuntowanych" byłych wiceprezesów na kongres się nie będzie, ale jest zapowiedź zgłoszenia wniosku formalnego, aby ich zaprosić