- Wygrał Kwaśniewski, był lepszy we wszystkim - oceniał debatę w "Magazynie 24 godziny" Ryszard Kalisz z SLD. - Jaki mistrz taki uczeń. Kłamał, mijał się z prawdą pan Aleksander, a teraz pan to robi - ripostował Tadeusz Cymański z PiS.

Socjolodzy i politolodzy wskazują raczej zwycięstwo premiera Kaczyńskiego, natomiast ekonomiści są zawiedzeni oboma adwersarzami. Pojawiają się też opinie, że prawdziwym zwycięzcą może okazać się Donald Tusk.

- Jestem człowiekiem od spotykania się i namawiam premiera na debatę – zapowiedział w programie TVN „Teraz My” Donald Tusk. Lider PO uznał starcie Jarosława Kaczyńskiego z Aleksandrem Kwaśniewskim za „nudne eliminacje słabych konkurentów”.

- Panie prezydencie, po pańskich ostatnich "gafach", Pan jako krytyk polityki zagranicznej jest niewiarygodny - mówił o Aleksandrze Kwaśniewskim premier Jarosław Kaczyński. W drugiej części debaty politycy dyskutowali o polityce zagranicznej Polski.

- Zapraszam na starcie gigantów i najważniejsze wydarzenie w kampanii – przywitał gości i widzów szef TVP Andrzej Urbański. Pierwszą część debaty, poświęconą sprawom gospodarczym i społecznym poprowadziła Joanna Wrześniewska-Zygier z TV Biznes.

Samoobrona - jako ostatnia partia - zarejestrowała listę wyborczą w Warszawie. Nie wiadomo jednak, czy to samo uda się zrobić z listą w Rzeszowie. Wcześniej Okręgowe Komisje Wyborcze w obu przypadkach wezwały partię do "usunięcia wad zgłoszenia".

Do TVP pierwszy przyjechał Aleksander Kwaśniewski. Potem przywitał swojego adwersarza Jarosława Kaczyńskiego. Obaj zajęli miejsca - były prezydent po lewej, premier po prawej stronie. Debata rusza o godzinie 20. Na pierwsze pytanie odpowie Kwaśniewski - tak zdecydowało losowanie podczas próby technicznej przed debatą. Transmisja m.in. w TVN24 i tvn24.pl.

Przez kilka godzin strażacy walczyli z pożarem, który wybuchł w niedzielę w hurtowni surowców wtórnych w centrum Wrocławia. Pożar sfilmował internauta tvn24.pl Wojtek Proszewski.

Dyrektorzy szpitali twierdzą, że lekarze specjalnie przyjmowali pacjentów, by szpital był pełen, kiedy odejdą z pracy - stwierdził minister zdrowia Zbigniew Religa w "Magazynie 24 Godziny" TVN24. Lekarze zaprzeczają i podkreślają, że tylko oni są odpowiedzialni za zdrowie pacjenta.

- Koalicja z LiDem jest niemożliwa - to odpowiedź Tadeusza Cymańskiego (PiS) na propozycję Donalda Tuska utworzenia po wyborach ''wielkiej koalicji'' z PiS, LiD i PSL. Jego zdaniem lider PO chce odwrócić uwagę od debaty Kaczyński-Kwaśniewski.

W Warszawie złodziej ukradł samochód. Znajdowała się w nim pięcioletnia dziewczynka. Na szczęście sprawca szybko to zauważył i wysadził dziecko. Biuro prasowe stołecznej policji zapewnia, że dziecku nic się nie stało, a samochód został odzyskany.

Ryszard Krauze spotkał się w sobotę w Rzymie z kard. Stanisławem Dziwiszem. Podczas spotkania omówiono i zatwierdzono plany budowy muzeum „Dom Rodzinny Jana Pawła II” w Wadowicach - poinformował Krzysztof Król z Prokomu.

Wojciech Olejniczak nie musi przepraszać Andrzeja Leppera za wypowiedź: "Barbara Blida zginęła m.in. dlatego, że Andrzej Lepper był w rządzie i na to wszystko pozwalał". Musi zamieścić sprostowanie w "Rzeczpospolitej". - Jakbym mógł, to bym się odwołał od tego wyroku - mówi Andrzej Lepper.

Narodowy Fundusz Zdrowia przekaże szpitalom pieniądze za nadwykonania kontraktów za 2006 i 2007 rok. Zdaniem ministra zdrowia Zbigniewa Religi, ułatwi to dyrektorom szpitali negocjacje z lekarzami i spełnienie ich żądań.

- Gdybym mieszkał w Zielonej Górze, to przez ułamek sekundy nie zastanawiałbym się, na kogo oddać swój głos - zachwala Czesława Fiedorowicza w spotach wyborczych Tomasz Lis, popularny dziennikarz i publicysta.

Sąd Najwyższy uwzględnił zażalenie komitetu wyborczego PiS na decyzję Państwowej Komisji Wyborczej, która zakwestionowała jego sprawozdanie finansowe. Jednocześnie oddalił zażalenie SLD.

- Stoi przed nami zadanie budowy nowego państwa. Wy będziecie na pierwszej linii walki o nie. Będziecie oddziałem szturmowym - w ten sposób zwrócił się premier do prokuratorów z nowo powstałego Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.