Szef PO Donald Tusk zachował się "moralnie nagannie" - stwierdzili przedstawiciele PiS na konferencji prasowej. Według nich nie wszystkie środki z utworzonej przez Tuska fundacji "Dar Gdańska" były przekazywane adresatom, czyli dzieciom.

Blokował już drogi, tory kolejowe i sejmową mównicę. Teraz chce poprowadzić działaczy w biało-czerwonych krawatach na publiczną telewizję - Andrzej Lepper zapowiada, że będzie okupował budynek przy Woronicza.

Dwie byłe betanki, które zostały wezwane na czwartek do lubelskiej prokuratury nie stawiły się na miejscu. - I nie wiadomo, czy się stawią - ocenia Robert Bednarczyk z lubelskiej prokuratury apelacyjnej. Prokuratura na razie nie zamierza wzywać zakonnic.

- Nie musimy wybierać między prawicą a prawicą. Jest alternatywa i jest nią LiD – mówił na posiedzeniu Rady OPZZ Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent podkreślił „mocne, socjaldemokratyczne” podstawy programu LiD.

Ludwik Dorn nie ma ostatnio czasu chodzić z Sabą na spacery. Jednak jego suka nie jest samotna i bawi się w ogrodzie z nowym kolegą - zdradził Dorn na antenie Radia Wawa.

Sąd Apelacyjny w Łodzi prawomocnie skazał na 15 i 25 lat szefów tzw. łódzkiej ośmiornicy. 10-osobowa grupa była oskarżona m.in. o udział w gangu, zabójstwo i porwania biznesmenów.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz ostro krytykuje władze Białorusi i określa ich działania "łamaniem podstawowych praw demokracji i wolności człowieka". Proces prezes Związku Polaków na Białorusi został przesunięty na czwartkowe popołudnie.

Szef CBA Mariusz Kamiński chce zwołania sejmowej komisji ds. specsłużb, aby przedstawić okoliczności zatrzymania posłanki PO Beaty Sawickiej. Z takim wnioskiem zwrócił się do marszałka Sejmu. Argumentuje, że chce wyjaśniać, iż nie była to akcja polityczna.

Wieszają plakaty, rozdają ulotki, organizują spotkania - kandydaci dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie wyborców a Ludwik Dorn... pisze kolejny list. "Panie złodzieju i aferzysto" - tak chce marszałek Sejmu rozpocząć korespondencję.

W przeddzień debaty premier stawia Tuskowi dwa warunki: by obiecał, że nie będzie rządził z LiD-em i by jasno przedstawił mu zarzuty w sprawie majątku Porozumienia Centrum z początku lat 90.

Co najmniej 150 kg marihuany i 10 kg amfetaminy wprowadziła grupa handlująca narkotykami. Rozbił ją lubelski CBŚ - poinformowała tvn24.pl lubelska policja. Wśród zatrzymanych znajduje się jeden z liderów w grupy - drugi już siedzi w więzieniu.

Piątek to ostatni dzień, w którym można się jeszcze dopisać do rejestru wyborców poza miejscem zameldowania. Kto 21 października będzie poza domem, a chce zagłosować, musi zarejestrować się w odpowiednim urzędzie gminy.

Ponad 1000-osobowy kontyngent polski ma w Afganistanie ogromne znaczenie - mówi w rozmowie opublikowanej przez "Dziennik" Jaap de Hoop Scheffer. - Wasi żołnierze walczą bez tzw. wykluczeń, czyli mogą brać udział w każdej misji.

- Przygotowania do eksmisji betanek trwały od kilku tygodni. Dotąd nikt w Europie nie zajmował się takim problemem, więc możliwy był każdy scenariusz. Zakładaliśmy nawet zbiorowe samobójstwo - mówi "Dziennikowi" Wojciech Łaskarzewski.

Zbigniew Ziobro ma "zbyt napięty" kalendarz, aby spotkać się ze swoim głównym rywalem w Krakowie Jarosławem Gowinem - informuje "Dziennik". Minister odwołał dwie z planowanych debat z posłem PO i spotka się z nim tylko raz - w telewizji, której szefuje jego znajomy.

- Telewizja Trwam i Radio Maryja udzielą pisemnie odpowiedzi na prośbę Donalda Tuska w sprawie jego udziału w debacie wyborczej w mediach należących do redemptorystów - poinformował bliski współpracownik o. Tadeusza Rydzyka - o. Jan Król.

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali sześciu mężczyzn, w tym policjanta z komendy w Tychach. Zarzuca się im handel kradzioną bronią, amunicją, wyposażeniem policyjnym, przyjmowanie łapówek i wyłudzanie odszkodowań z ubezpieczeń komunikacyjnych.