- Lista funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa to jest lista hańby, a lista osób inwigilowanych to lista ofiar - tak historyk IPN Antoni Dudek mówi o katalogach IPN opublikowanych na stronie internetowej Instytutu. Nie obyło się jednak bez zamieszania.

Do tragicznego wypadku doszło na terenie byłego zakładu metalurgicznego w Trzebini (małopolskie). W trakcie prac wyburzeniowych na robotników runęła ściana - jeden z nich zginął na miejscu.

Sąd w Warszawie umorzył proces wytoczony Anecie Krawczyk przez lidera Samoobrony. Andrzej Lepper zarzucił jej, że informacje o seksaferze w samoobronie to kłamstwa i wytoczył proces karny z powództwa prywatnego, żądając kary więzienia.

"Porównanie rezultatu demokratycznych wyborów do stanu wojennego świadczy o utracie przez premiera kontaktu z rzeczywistością” - to fragment protestu, który podpisało kilkanaście osób internowanych w stanie wojennym.

Prezydent Lech Kaczyński zeznawał już w sprawie akcji CBA w resorcie rolnictwa - ujawnił zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Nie chciał zdradzić ani szczegółów, ani terminu przesłuchania.

"Kampania wyborcza nie musi być nudna. Wystarczy tylko kandydatom na posłów i senatorów dać do ręki broń i może być ciekawie" - z taką propozycją wystąpił białostocki klub strzelecki UKS Kaliber.

Działacze środowisk homoseksualnych - Szymon Niemiec i Jacek Adler złożyli we wtorek do Instytutu Pamięci Narodowej wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie akcji "Hiacynt" prowadzonej w latach 80-tych.

Jestem gotów zmierzyć się ze zwycięzcą debaty Jarosław Kaczyński - Aleksander Kwaśniewski - zadeklarował Donald Tusk. - Po co mam rozmawiać z pomocnikiem, skoro mogę z szefem - ripostuje premier.

Wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński wystartuje do Sejmu z gdańskiej listy Prawa i Sprawiedliwości, ale do partii nie wstąpi. Ma to być znak poparcia dla potencjalnej koalicji PO-PiS po wyborach. -Jeśli chce decydować o naszej partii, to powinien zostać w PO - komentuje tę decyzję Donald Tusk.

LPR wprawdzie własnego programu jeszcze nie ma, ale "policzyła" już, dlaczego nie warto głosować na PiS. - Nie zrealizowali 90 proc. programu - twierdzi Szymon Pawłowski z Ligi Polskich Rodzin, a były poseł partii premiera Artur Zawisza wymienia 25 niespełnionych wyborczych obietnic.

Kilkadziesiąt zapalników do materiałów wybuchowych, kilkaset tabletek ekstazy, amfetaminę i marihuanę znaleźli policjanci z krakowskiego CBŚ w skrytce w kominie u domniemanego szefa grupy przestępczej z Polski południowej. Mężczyzna został zatrzymany.

Roman Giertych ma przeprosić Adama Michnika za nazwanie go "byłym partyjnym aparatczykiem" - orzekł we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wyrok jest prawomocny.

Wicepremier Przemysław Gosiewski odwołał się od decyzji sądu, który orzekł, że musi on przeprosić PO za zarzucanie jej działaczom powiązań z "grupą przestępczą" braci Pawliszaków w Skarżysku-Kamiennej.