Kandydat PO do Sejmu Antoni Mężydło ma przeprosić kontrkandydata z PiS, Adama Banaszaka. Chodziło o stwierdzenie, że za prezesury tego ostatniego z toruńskiego Polmosu "wyprowadzono 12 mln złotych".

Nagrody Totus 2007 rozdane. Laureaci to między innymi profesor Andrzej Zoll oraz Instytut Studiów nad Rodziną UKSW. Nagrody przyznała po raz ósmy fundacja polskiego Episkopatu "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Groźne zdarzenie w miejscowości Recz w zachodniopomorskiem. Rakieta wystrzelona na odległym o 10 kilometrów poligonie drawskim wybuchła sto metrów od domu mieszkalnego. Był to pocisk ziemia-powietrze typu H-25.

To nie był POPIS, choć politycy PO i PiS-u byli tym razem wyjątkowo zgodni... Ani Bronisław Komorowski, ani Jolanta Szczypińska nie chcieli rozmawiać z dziennikarzem TVN Lingua po angielsku. Czy na pewno jednak chodziło tylko o brak chęci?

"Na marginesie, symptomy filipińskiej choroby widziałem już wcześniej, w Charkowie i Katyniu, obecnie można, co najwyżej mówić o złośliwej mutacji od dawna już zadomowionego wirusa" - napisał w swoim blogu na portalu Onet były premier Leszek Miller.

- Na naszych oczach powstaje nowy sojusz III RP budowany przez PO, LiD i PSL. Po to, żeby wrócić do koryta i rabunków - grzmiał na Kongresie Wsi Polskiej premier Jarosław Kaczyński.

Szef LiD-u Wojciech Olejniczak na wiecu w Bydgoszczy powiedział, że premier Jarosław Kaczyński przegrał obie przedwyborcze debaty. - Przegrał dlatego, bo Polacy widzą, że po prostu kłamie, że oszukuje, że mówi nieprawdę - skomentował Olejniczak.

Do tej pory Jarosław Kaczyński był w kokonie stworzonym przez spindoktorów. Kiedy na chwilę z niego wyszedł, okazało się, że jest nagi. Tak, panie premierze, król jest nagi - skomentował debatę lider LPR Roman Giertych.

W Warszawie doszło do demonstracji antywojennej zorganizowanej przez Inicjatywę "Stop Wojnie". Uczestnicy protestowali przeciwko obecności polskich wojsk w Iraku i Afganistanie oraz przeciwko budowie tarczy rakietowej.

Gdybym groźby premiera traktował poważnie zawiadomiłbym prokuraturę, albo bym go rozbroił. Zapewne dałbym radę - odpowiedział dziennikarzom Donald Tusk, kiedy pytali o windowy incydent z Jarosławem Kaczyńskim.

PiS kontratakuje. - Podczas debaty z Jarosławem Kaczyńskim Donald Tusk wciskał ludziom kit - stwierdził na konwencji PiS w Gdańsku Jacek Kurski. Zachowanie publiczności szefa PO nazwał chamstwem.

35 tysięcy osób na godzinę - tyle osób odwiedzało nasz portal tuż po debacie Kaczyński - Tusk.

Prezydent Lech Kaczyński wyraził nadzieję, że najbliższe wybory wyłonią ludzi, którzy potrafią bronić interesów Polski i myślą o Polsce nie tylko z perspektywy dużych ośrodków, ale i małych miejscowości.

Po wyborach może dojść do koalicji Prawa i Sprawiedliwości z konserwatywną częścią Platformy Obywatelskiej. Będzie to znacznie łatwiejsze, jeśli wygra PiS - powiedział w "Sygnałach Dnia" wicemarszałek Senatu Krzysztof Pura z PiS.

LPR nie będzie używać w swojej kampanii wyborczej wizerunku Janusza Korwina-Mikkego - informuje "Dziennik". Powodem tej decyzji mają być wypowiedzi polityka o niepełnosprawnych dzieciach.

- Polski premier potknął się na kluczowej debacie ze swym konkurentem - tytułuje swą relację agencja Reuters.

Wczorajsza debata Kaczyński - Tusk to temat numer jeden w dzisiejszej prasie. "POPiS-owy pojedynek", "Brawa dla Tuska", "Zero do zera" - to niektóre tytuły z pierwszych stron gazet.

„Tusk the best, Kaczyński poległ sromotnie” – pisze Mariusz i jego zdanie podziela 86 procent naszych internautów, którzy oddali głos w ankiecie. Premiera za zwycięzcę debaty uważa 7 procent (stan na 04:00). Temperatura komentarzy na forum jest bardzo gorąca.

Platforma Obywatelska w oficjalnym oświadczeniu przyznała, że w swoim spocie wyborczym "Polska zasługuje na cud gospodarczy" zawarła nieprawdziwą informację, jakoby w czasie ostatnich dwóch lat na drogach zginęło prawie 14 tys. osób.