Poseł Piotr Misztal został zatrzymany na granicy szwajcarsko-niemieckiej; próbował przemycić równowartość miliona dolarów - potwierdził wiceminister spraw zagranicznych Karol Karski.

13-letni Klimek to wschodząca gwiazda skosów narciarskich. Specjaliści już mówią o nim "drugi Małysz". Wczoraj zdobył kolejny medal - tym razem wśród dorosłych.

Mieszkańcy Starego Sącza są przekonani, że źródełko św. Kingi ma cudowną moc. Mówią, że gdy nie są już w stanie pomóc lekarze, ich jedyną nadzieją na uśmierzenie bólu jest źródlana woda. Świadectw uzdrowień jest coraz więcej

Od 20 lat na świecie 15 października obchodzony jest Dzień Pamięci Dziecka Utraconego. Matki, które poroniły, nie zapominają o utraconym dziecku, choć wspomnienia te są bardzo bolesne.

- Mieliśmy pewne wątpliwości co do udziału publiczności, ale ustaliliśmy, że widownia się zapełni. Politycy nie będą jednak siedzieć jak dotychczas, tylko stać - i to jest tak naprawdę jedyna nowość - zapowiedział w TVN24 Grzegorz Schetyna przed debatą Tusk-Kaczyński

Kajdanki, kominiarki i policja polityczna - to IV RP według kandydującego z list Samoobrony Leszka Millera. Dla lidera LPR Romana Giertycha, IV RP miała być "realną walką z korupcją", ale zmieniła się w "walkę z politycznymi przeciwnikami".

Programy interaktywne, filmy dokumentalne, klasyka światowego kina, magazyny kulturalne i popularnonaukowe, talk-show, a także programy kulinarne i podróżnicze - wszystko to będzie można zobaczyć w nowym kanale dostępnym na platformie "n".

Szef LPR Roman Giertych zapowiedział, że we wtorek Liga złoży wniosek do sądu w trybie wyborczym przeciwko posłowi PiS Jackowi Kurskiemu. LPR pozwie Kurskiego za jego wypowiedź, że "Liga popierała wojnę w Iraku".

- Musimy zostać z naszymi siostrami, z naszymi prawdziwymi rodzinami. Nie słuchajcie psychologów. Nie wierzcie im. Przez tych ludzi przemawia teraz szatan, a wy tego nie rozpoznajecie - krzyczały byłe betanki do rodziców, którzy przyjechali zabrać eksmitowane zakonnice do rodzinnych domów.

Ochrona szczecińskiego lotniska w Goleniowie wzięła na kontrolę osobistą lecącego do Warszawy prymasa Polski kardynała Józefa Glempa. Dyrekcja portu wysłała już pismo z przeprosinami.

Pogłębienie procesu prywatyzacji służby zdrowia, wraz z ograniczaniem usług medycznych, nastąpiło za rządów koalicji PiS-LPR-Samoobrony - twierdzi szef klubu PO Bogdan Zdrojewski, komentując poniedziałkowy wyrok sądu ws. spotu PiS.

Potwierdziły się wcześniejsze informacje TVN24, że CDU nie popiera Aleksandra Kwaśniewskiego na urząd Przewodniczącego Unii Europejskiej. Rzecznik kanclerz Angeli Merkel zdementowal oficjalnie informacje "Der Speigel".

Cud! Krzyczą włoskie i watykańskie agencje prasowe. Chodzi o zdjęcie zrobione na Górze Matyska w Beskidach. Według nich widać na nim płomień ogniska w kształcie Jana Pawła II. Watykan zachowuje ostrożność w tej sprawie.

W najbliższych godzinach premier powinien "dojść do formy i wrócić do pracy" - poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Warszawski sąd oddalił w pozew PO w sprawie spotu PiS, w którym jest mowa, że PO chce prywatyzacji szpitali. Sąd uznał, że PO nie udowodniła, iż reklamówka rzeczywiście pojawiła się w telewizji. Platformę ma za to przeprosić Jolanta Szczypińska.