Przyznane stypendium wcale nie oznacza, że student je otrzyma - pisze "Gazeta Prawna". Uczelnie mogą wstrzymać ich wypłacanie lub poważnie je okroić za np. niewykupienie bonu na stołówce, niezłożenie indeksu w terminie, czy bez wiedzy studenta pokryć nim jego czesne. Takie praktyki to łamanie prawa - alarmuje NIK.

Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona miesiąc po rozpoczęciu roku szkolnego i dwa tygodnie przed wyborami chce obdarować wiejskie sześciolatki podręcznikami. Pół mln zł na ten cel ma otrzymać z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników - dowiedział się "Dziennik".

Lekarze, którzy z końcem września złożyli wypowiedzenia, wracają do pracy w Specjalistycznym Szpitalu św. Łukasza w Końskich (Świętokrzyskie). W nocy z czwartku na piątek zdecydowali, że podpiszą porozumienie z dyrektorem.

IPN nie daje za wygraną i nie przestaje ścigać Heleny Wolińskiej. Do końca października z pionu śledczego do prokuratury wpłynie wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania dla stalinowskiej sędzi oskarżonej o zbrodnie komunistyczne - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Wyborcy musieli ucieszyć się z deklaracji premiera, który obiecał spotkać się Donaldem Tuskiem. Jak wynika z sondażu TNS OBOP dla "Faktu", bezpośredniego starcia liderów PO i PiS oczekuje ponad połowa respondentów.

Wzajemne oskarżenia o "cyniczną grę" śmiercią Barbary Blidy, podważanie lewicowości politycznego przeciwnika i... rzodkiewka - tak wyglądała wyborcza bitwa szczecińskich "jedynek" - Grzegorza Napieralskiego z LiD i Mateusza Piskorskiego z Samoobrony.

W nocy z czwartku na piątek na warszawskim lotnisku wojskowym wylądował samolot z ciałem funkcjonariusza BOR - plutonowego Bartosza Orzechowskiego. Zmarł on w wyniku obrażeń odniesionych podczas środowego zamachu na konwój z ambasadorem RP w Iraku.

- Jeśli polityk wchodzi w relacje z osobami niewłaściwymi, a w tego rodzaju relacje politycy SLD nagminnie wchodzili, to jest to pierwszy stopień do piekła, czyli do wejścia w świat przestępczych relacji - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w "Magazynie 24 Godziny".

Bogusław W. - kanclerz warszawskiej AWF pobierał comięsięczny haracz w wysokości 4 tys. zł. O jego zatrzymaniu przez CBA tvn24.pl informował już wczoraj. Teraz znane są szczegóły tego i kolejnych zatrzymań.

Ma hobby motoryzacyjne, ale nietypowe. Inni restaurują trabanty, czy garbusy. On - traktory.

Jak dowiedział się portal tvn24.pl Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje się na piątkową wizytę obserwatorów z misji OBWE. Rzeczniczka OBWE, Urdur Gunnarsdottir nie chce na razie zdradzać szczegółów wizyt obserwatorów.

Piętnastu polskich pracowników rzeźni z zachodnich Niemiec zostało rannych w wypadku drogowym w Guetersloh na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii.

Marta ze Słupska sięgnęła po narkotyk. Chciała spróbować. Ten jedyny raz skończył się dla niej tragicznie. Dziś dziewczyna walczy o życie.

- Nie jestem pewien czy po "sparingu" z Kwaśniewskim dojdzie jeszcze do debaty Tuska z premierem Kaczyńskim - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" poseł PiS Zbigniew Girzyński. Lider PO chce najpierw spotkać się w debacie z byłym prezydentem, a dopiero potem z premierem.

Przed wrocławskim sądem okręgowym rozpoczął się proces wytoczony przez znanego językoznawcę prof. Jana Miodka. Wrocławski dziennikarz Grzegorz Braun publicznie zarzucił profesorowi współpracę z PRL-owską bezpieką.

Minister Aleksander Szczygło inaugurując rok szkolny w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, podziękował ekipie TVN24 za sposób relacjonowania sierpniowych wydarzeń w Afganistanie.

Prezydent Kaczyński postanowił przełożyć warszawskie uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej na po wyborach. Odbędą się 9, 10 i 11 listopada. Wcześniej planowano je na 5-7 października. Przeciw temu protestowała opozycja i Federacja Rodzin Katyńskich.