Były premier Kazimierz Marcinkiewicz zapewnia, że chce współpracować z PiS i po raz kolejny nie odpowiada na pytanie czy wystąpił z partii. Na wspólnej konferencji z Jarosławem Gowinem z PO podkreśla: - Platforma i PiS mają programy, które się uzupełniają.

PiS oddaliło się od PO o dziewięć punktów procentowych - wynika z najnowszego sondażu "Pentora" przeprowadzonego na zlecenie tygodnika "Wprost".

- W ciągu 10 minut możemy zapomnieć o tym, co nas dzieliło - powiedział w Poranku TVN24 Paweł Zalewski z PiS. Tym samym zasugerował, że powyborczy sojusz PO-PiS nadal jest możliwy.

Od soboty na nowo pracują niemal wszystkie wygaszone wcześniej oddziały szpitala powiatowego w Mielcu (Podkarpackie). W poniedziałek do pracy wrócą jeszcze dermatolodzy.

Autor żartu "Zabierz babci dowód na wybory" wycofuje się ze swego pomysłu i deklaruje, że 21 października zawiezie swoją babcię na głosowanie - dowiedziało się "Życie Warszawy".

CBA będzie musiało występować o każdorazowe wejście do systemu informatycznego ZUS - zapowiada prezes ZUS Paweł Wypych w "Gazecie Wyborczej". Gazeta doniosła w tym tygodniu, że CBA będzie miała bezpośredni dostęp do informacji, jakie ZUS gromadzi o 25 milionach Polaków.

Dziś rusza OTV - kanał telewizyjny przygotowany przez Jurka Owsiaka - szefa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kanał będzie pokazywał głównie koncerty, wywiady z muzykami, relacje z podróży, ale i uczył jak udzielać pierwszej pomocy.

Jolanta i Aleksandra Kwaśniewska mają pomóc LiD w osiągnięciu dobrego wyniku wyborczego - pisze Dziennik.pl. Spot wyborczy z żoną byłego prezydenta podobno już jest gotowy, a sztabowcy przekonują do udziału w kampanii także jego córkę.

- Na tematy partyjne będę się wypowiadał po wyborach – uśmiecha się Kazimierz Marcinkiewicz zapytany przez Andrzeja Morozowskiego, czy już odszedł PiS. Gdy dziennikarz ponawia pytanie, były premier buduje dla redaktora Morozowskiego analogię i pyta zagadkowo: Co Pan by zrobił na moim miejscu?

PiS przywraca do łask. Partia umorzyła postępowanie dyscyplinarne wobec Pawła Zalewskiego, a on sam powrócił na stanowisko wiceprezesa PiS - poinformował rzecznik dyscyplinarny partii Karol Karski. Wkrótce ma zostać umorzone także postępowanie wobec posła Jacka Kurskiego

57 lat po śmierci Hanki Ordonówny pan Janusz z Sosnowca odnalazł w swoim mieszkaniu osobiste archiwum przedwojennej gwiazdy. Dotychczas nikt nie widział o jego istnieniu.

- PiS ma w TVP więcej czasu niż pozostałe partie opozycyjne razem wzięte. W ciągu ostatnich 15 lat media publiczne nie były tak stronnicze – mówi portalowi tvn24.pl Tomasz Borysiuk z KRRiTV. – PiS tworzy rząd, to naturalne, że pojawia się częściej – ripostuje rzeczniczka TVP.

Prezydent podpisał ustawę przywracającą coroczną waloryzację rent i emerytur, a także ustawę wydłużającą obowiązywanie przepisów dotyczących przechodzenia na wcześniejszą emeryturę.

Do północy we wtorek 16 października Polacy przebywający za granicą, a chcący wziąć udział w wyborach, mogą wpisywać się na listy wyborcze - przypomniał dyrektor Departamentu Konsularnego i Polonii MSZ Andrzej Jasionowski.

- Pracowaliście dla legalnego państwa i nie waszą winą jest to, że jacyś szaleńcy chcą ją zdelegalizować - mówił Leszek Miller, "jedynka" Samoobrony w Łodzi, na piątkowej konwencji partii Andrzeja Leppera.