Celnicy z Przemyśla przechwycili 60 kg czystej heroiny, którą do Polski próbowali przemycić dwaj Holendrzy. Wartość narkotyków szacowana jest na około 12 milionów złotych. To druga pod względem wielkości próba przemytu na tym przejściu granicznym.

- Wierzymy w możliwość cudu gospodarczego, patrząc na młode pokolenie - odpowiedział szef klubu parlamentarnego PO Bogdan Zdrojewski na pytanie, czy wiara w cuda nie jest wynikiem braku pomysłu na Polskę.

Czy Platforma szuka haków na liderów PiS? - Znamy brzydkie fakty z przeszłości politycznej i biznesowej Kaczyńskich i ich najbliższych współpracowników - stwierdza w wywiadzie dla "Newsweeka" lider PO Donald Tusk.

Stan ambasadora Polski w Iraku, generała Edwarda Pietrzyka, jest nadal ciężki, ale poprawia się. Dyplomata jest stopniowo wybudzany ze śpiączki farmakologicznej.

Troje nastolatków zginęło w wypadku na trasie Białystok - Warszawa. Samochód, którym jechali wpadł pod TIR-a. Do wypadku doszło niedaleko miejscowości Krajewo Korytki koło Zambrowa w woj. podlaskim.

Rozmowa Zbigniewa Ziobro z Andrzejem Lepperem została nagrana na inny nośnik, niż dyktafon zaprezentowany przez ministra sprawiedliwości na konferencji prasowej - twierdzi "Newsweek".

Trzy osoby zginęły w wypadku, jaki wydarzył się w sobotę w Ostródzie na drodze krajowej nr 7 Gdańsk - Warszawa. Trasa jeszcze przez jakiś czas będzie nieprzejezdna.

Będzie możliwość zbiorowego ubezpieczania funkcjonariuszy przez Biuro Ochrony Rządu - zapowiedział szef MSWiA Władysław Stasiak. Dodał, że stosowną nowelizację ustawy przedłoży prezydent.

Koniec jednego z najsłynniejszych lokali w stolicy. Do restauracji Adama Gesslera na Rynku Starego Miasta w asyście policjantów wkroczył komornik. Gessler, który był największym dłużnikiem miasta, przez lata uchylał się od uregulowania należności.

Wyborcy chcą poznać różnicę między lewicą i prawicą. Dlatego debata z Romanem Giertychem będzie ostra w treści i pikantna - powiedział Leszek Miller o swoim starciu z liderem LPR.

W Zamościu odbył się pogrzeb funkcjonariusza BOR Bartosza Orzechowskiego, który zginął w środę w Bagdadzie, chroniąc polskiego ambasadora. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Lech Kaczyński i p.o. szefa BBN gen. Roman Polko.

Nie musi wpłacać kaucji i może wyjechać za granicę. Prokuratura zrezygnowała z dotychczasowych środków zapobiegawczych wobec byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego - dowiedziała się TVN24.

Donald Tusk kontynuuje kampanię PO dotyczącą polskich dróg. Na konwencji Platformy w Poznaniu grzmiał: - Typowa polska droga jest naznaczona co kilka kilometrów krzyżami, a jazda po niej przypomina rosyjską ruletkę!

Roman Giertych chce postawić przed Trybunałem Stanu byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego premiera Leszka Millera. Domaga się, by odpowiadali za wysłanie polskich żołnierzy do Iraku - według niego - bez zgody Sejmu i mandatu ONZ.

Według Aleksandra Kwaśniewskiego, jego debata z szefem PO Donaldem Tuskiem odbędzie się prawdopodobnie w przyszłą niedzielę lub poniedziałek. - Decyzja jeszcze nie zapadła. Nie musimy napinać się, co do terminu debaty - uspokaja Sławomir Nowak ze sztabu wyborczego PO.