Dla Ryszarda Kalisza prezydent jest "życzliwy" i "dobrotliwy". Dla Stefana Niesiołowskiego "nie jest hipokrytą". Eugeniusz Kłopotek zwraca uwagę, że prezydent płaci za spadek popularności PiS. Co myślą politycy o świętującym w niedzielę dwa lata prezydentury Lechu Kaczyńskim?

Z raportu pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julii Pitery o CBA wynikają poważne zarzuty, które zostaną sformułowane przeciwko szefowi biura Mariuszowi Kamińskiemu - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski w niedzielę w Radiu Zet.

Od rana straż pożarna walczyła z ogniem w Kaliszu, gdzie w pożarze kamienicy zginęły dwie osoby. W tym samym czasie trzy inne śmiertelne ofiary przyniósł tragiczny pożar kontenera socjalnego w Michałowicach.

78 proc. Polaków marzy o weekendowym domku za miastem, a 12 proc. ma taki dom. Ani jedni, ani drudzy nie chcą jednak z niego korzystać w Boże Narodzenie i wybierają tradycyjny model świętowania – u siebie lub rodziny.

Eurodeputowani Urszula Krupa i Witold Tomczak apelują do ministra sprawiedliwości o zwolnienie na święta do domów aresztowanych żołnierzy, podejrzanych o ostrzelanie afgańskiej wioski.

Wrocławski sąd aresztował w sobotę dwóch licealistów, podejrzanych o kradzież pieniędzy z kont bankowych za pomocą internetu. Policja podejrzewa, że udało im się ukraść kilkadziesiąt tys. złotych.

"Rybki z Ferajny", "Express Polarny" i premiera najnowszego filmu o Shreku - to tylko niektóre rarytasy, jakie TVN zaserwuje swoim widzom na Święta. Żadnych odgrzewanych kotletów, tylko świeże dania!

- To jest kolejna porażka doradców prezydenta – tak o ostatecznej decyzji prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie wycofania polskich wojsk z Iraku powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Adam Szejnfeld z PO.

Stadion Narodowy z pieniędzy z budżetu, za inne zapłacą samorządy? - Rząd nie wycofał się z obietnic dotacji do innych stadionów - uspokaja minister sportu Mirosław Drzewiecki. Ale pytany o konkrety, wymijająco tłumaczy: - Będziemy to ustalać z samorządami w przyszłym roku.

Sześciu kandydatów zmierzy się w batalii o fotel prezydenta Rosji. Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza systematycznie zawężała listę zarejestrowanych. Jako ostatnią odrzuciła kandydaturę byłego dysydenta Władimira Bukowskiego.

Smutne święta czekają rodziny żołnierzy podejrzanych o ostrzelanie afgańskiej wioski. Dziś bliscy widzieli ich po raz ostatni przed Wigilią. Z aresztowanymi rozmawiali przez szklaną szybę.

Samochód nadaje się tylko do kasacji, ale pasażerowie są cali i zdrowi. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, czteroosobowa rodzina wyszła bez szwanku ze zderzenia auta, którym jechali, z pociągiem.

Tragedia w warmińsko-mazurskim Bogaczewie. Dwie dziewczynki w stanie krytycznym trafiły do szpitala, po tym jak podczas spaceru z matką wpadły do jeziora.

Wykryto kolejne ognisko ptasiej grypy. Tym razem wirus pojawił się u ptaków w miejscowości Sadłowo Parcele w powiecie żuromińskim (mazowieckie). – Apeluję, żeby zachować wszelkie rygory sanitarne, bo grożą na ogromne straty – powiedziała w TVN24 Główny Lekarz Weterynarii Ewa Lech.

- Cieszę się, że mimo groźnych pomruków z Pałacu Prezydenckiego (...) prezydent dał się przekonać - tak premier skomentował decyzję Lecha Kaczyńskiego o wycofaniu polskich wojsk w Iraku w październiku 2008. - To kompromis, ale dobrze że do niego doszło – przyznaje szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak.

Wigilia za dwa dni, ale świąteczna atmosfera już zagościła w rodzinach najważniejszych osób w Polsce - prezydenta i premiera. Prezenty kupione, kolacja wigilijna zaplanowana. Zostało już tylko ubieranie choinki i... świętowanie.

- Minister sportu wywołał niezłe zamieszanie - skomentowała piątkową wypowiedź Mirosława Drzewieckiego "Gazeta Wyborcza". Minister ogłosił, że rząd nie dofinansuje Gdańskowi, Poznaniowi ani Wrocławowi stadionów na Euro 2012. Ministerstwo obiecuje zająć się sprawą po przedstawieniu przez miasta kandydackie zakresu planowanych inwestycji.

Dzień po otwarciu granic na zachodzie zakorkowały się wschodnie przejścia graniczne. W Korczowej, na przejściu polsko-ukraińskim, ciężarówki wjeżdżające na Ukrainę stoją 30 godzin. Niewiele lepiej jest w Medyce, gdzie kierowcy czekają ok. 15 godzin.

Co prawda pierwszej gwiazdki jeszcze nie było, ale o pierwszym świątecznym cudzie możemy już mówić. Politycy nie mówią o polityce, lecz ciepło opowiadają o wigilijnych zwyczajach i tradycjach...