Aktor Paweł Małaszyński miał w środę wypadek samochodowy w trakcie zdjęć do serialu "Twarzą w twarz". Wyszedł z niego cało - poinformował jeden z producentów serialu, firma Akson Studio.

Korupcja w Polsce jest zjawiskiem częstym lub bardzo częstym - ocenia 87 proc. pytanych przez TNS OBOP. Ale tylko co piąty respondent słyszał, że ktoś z rodziny lub znajomych musiał dać łapówkę, by załatwić jakąś sprawę.

Prokuratura nie wyśle za Ryszardem Krauze Europejskiego Nakazu Zatrzymania – twierdzi wprost.pl. Nie będzie też międzynarodowego listu gończego. Dopóki biznesmen dobrowolnie nie przyjedzie, do Polski wymiar sprawiedliwości będzie miał związane ręce.

- Nie dostrzegam żadnego spowolnienia procesu negocjacji ws. tarczy - zapewnia minister spraw zagranicznych Anna Fotyga. To odpowiedź na medialne doniesienia, że Waszyngton chce negocjować już z nowym rządem.

-Zlikwidujmy miliony formularzy, zlikwidujmy potworny stres, który dotyczy milionów Polaków zwłaszcza tych, dla których formularz PIT jest całkowicie niezrozumiały – obiecywał Leszek Miller na zorganizowanej wspólnie z szefem Samoobrony Andrzejem lepperem konferencji.

Wielu pacjentów ewakuowanych szpitali jest zbulwersowanych zaistniałą sytuacją. Denerwują się ich rodziny. -Mam mamę w wieku 91 lat w szpitalu i ja też płacę składki - skarżyła się jedna z kobiet. -Swoich praw można dochodzić - zapewniają prawnicy.

Po tym jak w polski konwój, który wiózł ambasadora RP w Iraku wjechał samochód-pułapka, został on jeszcze najprawdopodobniej ostrzelany. - Funkcjonariusze BOR-u wykazali się dużą trzeźwością umysłu - mówił na spotkaniu z dziennikarzami szef MSWiA Władysław Stasiak.

- Wciąż brakuje ustawy chroniącej funkcjonariuszy BOR i ich rodzin - powiedział marszałek sejmu Ludwik Dorn. Jednocześnie zapowiedział, że projekt takiej ustawy już istnieje i ma nadzieję, że nowy Sejm przyjmie go jednogłośnie.

Zarzut przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wielkości usłyszał burmistrz helu Mirosławaw W. - poinformował prokurator Andrzej Laskowski z Biura do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Do sądu ma wkrótce trafić wniosek o tymczasowe aresztowanie burmistrza.

Tomasz, syn posłanki Samoobrony Danuty Hojarskiej, jechał rowerem pod wpływem alkoholu - orzekł sąd w Nowym Dworze Gdańskim. I nakazał mu zapłacić grzywnę w wysokości 1 350 zł oraz pokryć koszty procesu. - Obawiałam się ostrzejszej kary - przyznała posłanka.

Szef programu "Obiektyw" TVP Białystok chciał wyemitować materiał krytyczny wobec wicemarszałka Senatu Krzysztofa Putry. Do emisji nie doszło, a on sam został odwołany ze stanowiska. Dziennikarze protestują.

- Dezercja jest zawsze najgorszym rozwiązaniem - powiedział dziennikarzom premier Jarosław Kaczyński tłumacząc, że zamach na polskiego ambasadora w Iraku nie będzie dla Polski argumentem do wycofania wojsk z tego kraju.

Będę miał pachnącą ulotkę wyborczą, bo prawica zasmrodziła Polskę - powiedział poseł Piotr Gadzinowski, podczas prezentacji kandydatów startujących z ostatnich miejsc na listach Lewicy i Demokratów. LiD apeluje do wyborców: czytajcie listy, by świadomie wybrać.

Numer 20 będzie miała lista koalicji Lewica i Demokraci w najbliższych wyborach parlamentarnych - zdecydowała w środę Państwowa Komisja Wyborcza. Lista Partii Kobiet otrzymała numer 21. Nie przeprowadzono jednak losowania, jak to zwykle bywa.

Zwłoki kobiety i 3-letniego dziecka znaleziono w jednym z mieszkań w Olsztynie. Policja informuje na swojej stronie internetowej, że na miejscu tragedii znaleziono list pożegnalny.

Przeżył piekło - siedząc w więzieniu niesłusznie skazany za pedofilię. Kiedy wyszedł, zażądał odszkodowania. Teraz ci, którzy pomogli mu wygrać pieniądze mówią o państwie bezprawia, bo nie mogą doprosić się o swoją zapłatę. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

O godzinie 5.55 w Dąbrowie Górniczej na ul. Przybylaka kobieta kierująca samochodem wjechała na chodnik i potrąciła pięć kobiet. Zostały one odwiezione do szpitala. Dwie z nich są ciężko ranne.

Równie dobrze Donald Tusk mógłby powiedzieć, że zmierzy się w debacie z Jarosławem Kaczyńskim pod warunkiem, że urośnie on o 15 centymetrów - w taki sposób Bronisław Komorowski skomentował w TVN24 słowa premiera, że będzie debatował z szefem PO, jeśli wyprze się on III RP.