- To brudna walka polityczna - tak spot wyborczy PO, w którym pojawia się o. Tadeusz Rydzyk, nazywa szefowa KRRiT i - na antenie Radia Maryja - dodaje: Mam nadzieję, że to zaszkodzi Platformie.

Po wyborach Rokita mógłby być wicepremierem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego - mówi sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Skazany za udział w tzw. przecieku starachowickim były poseł SLD Henryk Długosz wyszedł na wolność. Przed bramą więzienia długo i chętnie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Mówił o swoich planach, Millerze i Olejniczaku.

- To odrażające, że Leszek Miller dopisał się do towarzystwa Andrzeja Leppera i Zygmunta Wrzodaka. Ciekawe, kiedy zostanie zaproszony do Radia Maryja - tak szef SLD Wojciech Olejniczak zareagował na start byłego premiera z listy Samoobrony.

- Rzeczywiście wygląda to tak, że poseł Tomasz Markowski ma własne mieszkanie w Warszawie, a jednocześnie bierze od Sejmu pieniądze na wynajem lokalu w stolicy. Ale jak się pozna szczegóły prawne, wygląda to inaczej – mówi portalowi tvn24.pl Marek Suski, rzecznik dyscyplinarny PiS.

- W Polsce nie może być ludzi nietykalnych. Bardzo krytycznie oceniamy niektóre działania o. Rydzyka, a on też podlega osądowi - to odpowiedź Donalda Tuska na apel dyrektora Radia Maryja o zdjęcie spotu PO z nim w roli głównej.

Były szef SLD Leszek Miller chce utworzyć nową formację o nazwie Polska Lewica, która "nie wstydzi się PRL-u". - Chcę powiedzieć ludziom: nie musicie się wstydzić własnych życiorysów. Pracowaliście dla legalnego państwa, a obecni szaleńcy chcą to państwo zdelegalizować - deklaruje.

Współpraca z feministkami, kobietami wiejskimi, przedstawicielkami biznesu, mediów, polityki, a nawet... z zakonnicami - Nelly Rokita, nowa doradczyni prezydenta ds. kobiet, zarysowała szeroki program swojego działania.

Wkrótce odbędzie się wizytacja polskiej prowincji zakonu redemptorystów - dowiaduje się PAP ze źródeł kościelnych w Rzymie. Do Polski mają przyjechać najbliżsi współpracownicy generała tego zakonu.

Nieoznakowany policyjny samochód jadący autostradą A2, który przewoził zatrzymanego 33-latka, uderzył w nocy ciężarówkę, potem w barierki i zaczął się palić.

Pod koniec sierpnia policja dostała polecenie z warszawskiej prokuratury okręgowej, by w trybie pilnym przesłuchać do końca września ponad 200 osób związanych z PO - pisze "Gazeta Wyborcza".

Janusz Świtaj nie zaprzestał walki o prawo do eutanazji. Sąd Okręgowy w Warszawie jego oddalił wniosek o zaprzestanie terapii utrzymującej go przy życiu. Sparaliżowany 33-latek będzie się odwoływał - donosi "Dziennik".

Były polityk Porozumienia Centrum i ZChN będzie startować w Łodzi, zajmie drugie miejsce na liście PiS, tuż za minister pracy i polityki społecznej Joanną Kluzik-Rostkowską - informuje "Dziennik".

Prokuratura nie złoży zażalenia na postanowienie krakowskiego sądu penitencjarnego o warunkowym przedterminowym zwolnieniu byłego posła SLD Henryka Długosza, skazanego za udział w sprawie tzw. przecieku starachowickiego.