Po raz pierwszy w ciągu ostatnich lat więcej Polaków opowiada się przeciwko niż za karą śmierci - wynika z sondażu GfK Polonia zrealizowanego dla "Rzeczpospolitej".

Nelly Rokita ma kandydować do Sejmu z drugiego miejsca warszawskiej listy PiS - donosi "Rzeczpospolita". Sama zainteresowana zastrzega, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Banki odmawiają Samoobronie udzielenia kredytu na kampanię wyborczą i przyglądają się, czy ta partia ma szansę dostać się do Sejmu. Jakby tego było mało, Andrzej Lepper musi zmagać się z zaległościami finansowymi z 2005 r. - pisze "Dziennik".

Rutkowskiemu w kampanii wyborczej będzie doradzał... Rutkowski, kandydata PiS-u w Krakowie zareklamuje Platforma Obywatelska, a rzekomi sztabowcy Nelly Rokity chcą wynająć awionetkę. O politycznych pomysłach i lokalnym kolorycie kampanii wyborczej donoszą lokalne media.

Choć zarobki nas nie satysfakcjonują, trzy czwarte Polaków chodzi do pracy z przyjemnością. A ponad połowa lubi spędzać wolny czas z ludźmi, z którymi pracuje - wynika z sondażu CBOS opublikowanego w "Dzienniku".

- Dziękuję i powodzenia. Idźcie na wybory! - tak Tomasz Lis, który ostatni raz poprowadził program: "Co z tą Polską?", dziękował za trzy lata w Polsacie.

Politycy SLD i Samoobrony w "Magazynie 24 godziny" zarzucali się wzajemnymi oskarżeniami w ferworze dyskusji nt. startu Leszka Millera z listy Samoobrony w Łodzi. I choć apelowali do siebie o kulturę, również ta ich poróżniła.

Skorzystałem z gościny Samoobrony - mówił były premier Leszek Miller w "Kropce nad i" TVN24. Gdy prowadząca Monika Olejnik chciała mu wręczyć biało-czerwony krawat Samoobrony powiedział: - Taki krawat przyjąłbym tylko od Andrzeja Leppera.

PSL "Najprawdopodobniej najlepszą partią w kraju"? Tak uważają politycy partii i dlatego uruchamiają kampanię z hasłem reklamowym bardzo podobnym do tego, które promuje piwo Carlsberg.

Do wyborów miesiąc i polityczna pralka wiruje w najlepsze. Na listach wyborczych nowe twarze są, ale raczej na tyłach. Czołówki zajmują znani i lubiani - byli posłowie, byli ministrowie i byli premierzy.

Kiedy płacze, krzyczy albo jest zmęczony po zabawie - na głowie pojawia mu się gruba tętnica, która może pęknąć. 3-letni Szymek ma rozrośnięte szwy czaszkowe, pomóc może mu tylko operacja. Tej polscy lekarze nie chcą się podjąć, a na zabieg w USA jego mamy nie stać.

Obrońcy Ryszarda Krauzego nie wykluczają wniosku do prokuratury o umorzenie postępowania przeciw niemu. Jeden z jego adwokatów, mec. Krzysztof Bachmiński, zapewnia, że Krauze "jak najszybciej stawi się w prokuraturze".

- Nie poczuwam się do popełnienia zarzucanych mi przestępstw - pisze Ryszard Krauze w złożonym w prokuraturze oświadczeniu. Biznesmen zapewnia, że wróci do Polski, jak tylko pozwolą mu na to sprawy zawodowe. Prokuratura czeka na jego powrót.

Ciało poszukiwanego od środy 36-letniego listonosza z Krotoszyna (Wielkopolskie) odnaleziono w lesie, wiszące na jednym z drzew. Nie wiadomo czy popełnił samobójstwo czy ktoś go zamordował.

Chęć Radosława Sikorskiego zaopiekowania się generałem Markiem Dukaczewskim jest powszechnie znana - stwierdził minister obrony Aleksander Szczygło, kontynuując zarzuty PiS wobec byłego szefa MON Radosława Sikorskiego.

Prokuratura może do wyborów wstrzymać śledztwo w sprawie wyłudzeń finansowych działaczy Platformy. Zbigniewa Ziobrę poprosił o to Ludwik Dorn i - jak mówił marszałek Sejmu - nie jest to wykluczone. O zmasowanej akcji przeciw współpracownikom PO napisała dziś "Gazeta Wyborcza".

Sąd Okręgowy w Olsztynie oddalił pozew obywatelki Niemiec Agnes Trawny, która domagała się 2,5 mln złotych odszkodowania za pozostawioną na Mazurach nieruchomość. LPR się cieszy, ale zauważa dwuznaczność wyroku: "jest korzystny, ale otwiera pewien precedens" - zauważa poseł Ligi Janusz Dobrosz.

Na krakowskiej liście Platformy do Sejmu zabraknie rekomendowanej wcześniej przez Jana Rokitę Liliany Sonik - informuje "Wprost". Taką decyzję podjął zarząd Platformy. Zabraknie na niej też jednak gorącego krytyka Rokity.