Kilkadziesiąt zapalników do materiałów wybuchowych, kilkaset tabletek ekstazy, amfetaminę i marihuanę znaleźli policjanci z krakowskiego CBŚ w skrytce w kominie u domniemanego szefa grupy przestępczej z Polski południowej. Mężczyzna został zatrzymany.

Roman Giertych ma przeprosić Adama Michnika za nazwanie go "byłym partyjnym aparatczykiem" - orzekł we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wyrok jest prawomocny.

Wicepremier Przemysław Gosiewski odwołał się od decyzji sądu, który orzekł, że musi on przeprosić PO za zarzucanie jej działaczom powiązań z "grupą przestępczą" braci Pawliszaków w Skarżysku-Kamiennej.

- PiS wygra te wybory, bo ma wyraźnego przywódcę, prowadzi mocną kampanię, której nadaje ton - mówił w "Salonie politycznym Trójki" jeden z liderów LiD-u Władysław Frasyniuk.

Kazik Marcinkiewicz prosił mnie o poparcie, kiedy kandydował na prezydenta Warszawy i ja mu go udzieliłem. Teraz miał okazję się odwdzięczyć, ale zdecydował inaczej - w taki sposób minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował w TVN24 decyzję ekspremiera o poparciu w kampanii Jarosława Gowina z PO.

- Proponowany przez PiS projekt budżetu na 2008 r. nie ma nic wspólnego z programem "Solidarne Państwo" i ma jedynie wyborczy charakter - uważa lider Samoobrony Andrzej Lepper.

Dziewięciu cudzoziemców znalazła lubuska straż graniczna w łotewskim tirze. Czeczenka z dwojgiem dzieci i sześciu pozostałych cudzoziemców, próbowali nielegalnie przedostać się do Francji.

- Jarosławie Kaczyński, nie lękaj się i stań do debaty - wzywa premiera Donald Tusk. W rozmowie w Radiu Zet szef PO stwierdził, że sztaby PiS i SLD już dawno się porozumiały i chcą wyeliminować go z publicznej debaty.

Po taśmach Beger, Leppera i o. Rydzyka - czas na taśmy Nelly Rokity. Portal prawy.pl publikuje fragment warsztatów dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego nowa doradczyni prezydenta Kaczyńskiego mówi, że w PRL-u mogło być kobietom lepiej i jako przykład podaje prawo do aborcji.

System partyjny w Polsce jest chory i trzeba go zmienić - uważa były marszałek Sejmu, jeden z przywódców Ligi Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek.

Powiązania Ryszarda Krauzego z tzw. aferą rublową mają być jednym z tematów drugiej części raportu o WSI - pisze "Dziennik". Historia majątku jednego z najbogatszych Polaków ma być dowodem na związki biznesu ze służbami specjalnymi.

- Kwaśniewski jest politykiem sprawnym i skutecznym, dobrze sobie radzi w dyskusji, jest błyskotliwy i elokwentny - przyznaje w "Naszym Dzienniku" poseł PiS Joachim Brudziński, ale zaraz dodaje, że to wszystko jednak za mało, żeby wygrać z Jarosławem Kaczyńskim.

Byli żołnierze i współpracownicy WSI, którzy stanowią "zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa" znajdą się pod lupą Antoniego Macierewicza - Zbigniew Wassermann w programie TVN "Teraz My" potwierdził istnienie specjalnego zarządzenia premiera, powierzającego szefowi kontrwywiadu nowe zadania.

21-letni niewymieniony z nazwiska Polak został w poniedziałek oskarżony o zabójstwo 22-letniego rodaka Tomasza A., którego zwłoki znaleziono w niedzielę nad ranem na farmie w okolicach Peterborough we wschodniej Anglii - donoszą strony lokalnego serwisu internetowego peterboroughtoday.

- Mamy wiedzę i technologię, by przeciwdziałać ociepleniu klimatu, ale nie mamy już czasu - ostrzegł sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Światowi liderzy dyskutują w Nowym Jorku o zmianach klimatycznych.

Lech Kaczyński stanowczo zaprzecza jakoby prowadził kampanię wyborczą w USA. Prezydent stwierdził, że jego wizyta została wcześniej zaplanowana i upewniał się, że wywiad, którego udzielił "Faktom" zostanie wyemitowany. Komentując wypowiedź premiera o 13 grudnia stwierdził: - Mój brat użył przenośni.

- Nie mam obsesji na punkcie PiS-u, tylko wolności słowa. A jest teraz zagrożona - ostrzegał Tomasz Lis w "Kropce nad I". - Jeśli PiS wygra, będziemy mieć władzę absolutną jednego człowieka - dodał.

Kazimierz Marcinkiewicz wylicza dalej i w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zapowiada: - Na pewno będę wspierał mojego przyjaciela i ministra w moim rządzie Radka Sikorskiego. Wcześniej poinformował o swoim poparciu m.in. dla Jarosława Gowina (PO) i Marka Surmacza (PiS).