Uszanuję decyzję sądu i wykonam wyrok - mówił w TVN24 Przemysław Gosiewski. Sąd apelacyjny orzekł dziś, że musi on przeprosić PO za zarzucenie jej powiązań z "grupą przestępczą". Wicepremier nie wycofał się jednak ze swoich oskarżeń.

"W związku z nieścisłymi i nieprawdziwymi informacjami, dotyczącymi moich poglądów na ochronę życia poczętego, wyjaśniam, co następuje: uznaję aborcję za wielkie zło" - napisała w oświadczeniu Nelly Rokita-Arnold.

Jeśli PiS jest za ochroną życia, to z warszawskiej listy PiS powinna być wykreślona Nelly Rokita. Mało kto akceptuje jej poglądy na temat aborcji - stwierdził na konferencji prasowej Roman Giertych.

Siedem tysięcy osób przyszło na koncert "Polska dla Chicago". Otwierający go prezydent Lech Kaczyński mówił o problemie ze zniesieniem amerykańskich wiz i walce z patologiami w Polsce.

Zaimprowizowane laboratorium chemiczne, w którym znajdowały się opakowania po substancjach wybuchowych, odkryła policja u 17-latka z Grodziska Mazowieckiego. Chłopakowi grozi za to do 8 lat więzienia.

Dwie osoby zginęły rano w wypadku samochodowym niedaleko Strzegomia w woj. dolnośląskim. Zdjęcia z zablokowanej drogi nr 5 nadesłał do nas internauta Przemek z Żarowa.

Dla Ludwika Dorna to, że tajne służby PRL wytypowały go jako kandydata na tajnego współpracownika oznacza, że "bezpieka zauważyła jego działalność".

Wiele osób niepotrzebnie martwi się o moją najmłodszą córkę. Kiedy będzie starsza, o wszystkim jej opowiem. Teraz jest za mała by to zrozumieć - powiedziała w TVN24 Alicja Tysiąc.

- Niedopuszczalne jest, że Kaczyński i Kwaśniewski robią sobie szopki, a od 1 października mają zostać zamknięte szpitale - powiedział prezes PSL Waldemar Pawlak, odnosząc się do planowanej debaty premiera z byłym prezydentem.

Szuka jej cała Polska i to od kilku lat. Internautka o nicku "Kataryna", prekursorka politycznych blogów w polskim internecie, od lat skutecznie ukrywa swoją tożsamość.

Przedstawiciele polonijnego milionera z Urugwaju Jana Kobylańskiego rozdawali przedstawicielom Polonii ulotki, w których Kobylański oskarża marszałka Senatu o sponsorowanie komunistycznych agentów w Ameryce Płd.

Dwaj funkcjonariusze warszawskiej policji podczas kontroli drogowej używali alkomatu, który zawsze pokazywał, że kierowca pił alkohol. W ten sposób wymuszali łapówki - pisze "Rzeczpospolita".

Okręgowa Komisja Wyborcza w Częstochowie zakwestionowała część podpisów pod listą kandydatów LPR w wyborach do Sejmu. Niektóre z nich należały do osób już nieżyjących.

Aż 57 procent Polaków popiera zaproszenie na wybory parlamentarne obserwatorów OBWE - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

1 października może stanąć w całym kraju 71 szpitali. Wojsko jest już gotowe na taką ewentualność i ma w planach powołanie kilkuset strajkujących lekarzy i przydzielenie ich do zastępczych jednostek medycznych - pisze "Dziennik".

Osiem osób wymienionych w ujawnionym katalogu IPN zostało zarejestrowanych przez tajne służby PRL jako współpracownicy. To czterech sędziów NSA, dwóch - Trybunału Konstytucyjnego i po jednym - Sądu Najwyższego i Trybunału Stanu. - Jest nie najgorzej, nie zdenerwowałem się - komentuje I prezes Sądu Najwyższego Lech Gardocki.

Kobiety dręczą posła Piotra Misztala z Łodzi, aby wziął udział w wyborach. Proponują mu pierwsze miejsce na łódzkiej liście... Partii Kobiet. Tak przynajmniej twierdzi sam poseł Misztal - pisze "Dziennik Łódzki".