Pacjenci trzech oddziałów szpitala w Mielcu są ewakuowani do okolicznych szpitali. Jedna trzecia tej placówki oraz oddział ortopedyczny szpitala w Tychach nie działają. W Częstochowie i Radomiu prowadzone są rozmowy z lekarzami.

Brak programu, kopiowanie pomysłów partii rządzącej, lider którego nie chcą zaprosić do debaty - PiS w najnowszym spocie z cyklu "Mordo ty moja" wyśmiewa kampanię wyborczą PO.

LPR i współpracująca z nią w wyborach UPR domagają się natychmiastowego zawieszenia w czynnościach prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego. Partie są oburzone decyzją o nie wpuszczeniu do programu "Forum" Janusza Korwin-Mikkego, który chciał wystąpić w zastępstwie Romana Giertycha.

Debatę Aleksander Kwaśniewski - Jarosław Kaczyński obejrzało w sumie 9,1 mln dorosłych Polaków - wynika z badań TNS OBOP. To rekord wśród debat, poprzednia zgromadziła przed telewizorami 3 mln rodaków mniej.

Dziesięć godzin debaty poświęconej dziesięciu najważniejszym dla Polski sprawom - proponuje komitetom wyborczym, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych Polskie Stronnictwo Ludowe.

- Kaczyński próbował pomóc Kwaśniewskiemu. To jest wspieranie lewej nogi - tak Lech Wałęsa podsumował w radiu TOK FM wczorajszą debatę Kaczyński - Kwaśniewski. Zdaniem Wałęsy Kaczyński nie powinien był godzić się na to spotkanie.

Kto zmarnował szanse Polski na szybszy rozwój, a kto hamuje gospodarcze przyspieszenie - to według światowych agencji prasowych najważniejsze wątki polskiej debaty Kaczyński - Kwaśniewski.

Warszawscy policjanci ukradli kilkanaście mieszkań służących im wcześniej jako lokale operacyjne. Wśród posiadaczy mieszkań znajdują się m.in. funkcjonariusze pracujący obecnie w CBA - pisze "Super Express".

W jednej z partii preparatu dla niemowląt - Nutramigenu - znaleziono liczne zanieczyszczenia. Główny Inspektor Farmaceutyczny o nieprawidłowości poinformował tylko na swojej stronie internetowej - donosi "Dziennik". Lekarze uważają to za skandal.

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim po raz drugi spróbuje rozpocząć proces byłego asystenta posła Stanisława Łyżwińskiego, jednocześnie radnego Samoobrony Jacka P. Mężczyzna jest oskarżony jest o nakłanianie Anety Krawczyk do przerwania ciąży oraz o narażenie życia kobiety.

Konfrontacja III i IV RP, czyli przedwyborcza debata Aleksandra Kwaśniewskiego z Jarosławem Kaczyńskim upłynęła w gorącej atmosferze. Nie brakowało słownych docinek, ani słów krytyki - ale obserwatorzy nie wskazują zdecydowanego zwycięzcy.

- Uważam, że nie poszło źle - powiedział po debacie premier Jarosław Kaczyński. - Jestem wdzięczny, że mogliśmy zaprezentować swoje poglądy - mówił Aleksander Kwaśniewski.

Informacje w biuletynie IPN o dokumentach służby bezpieczeństwa dotyczących sędziów Trybunału Konstytucyjnego przedstawiono w sposób krzywdzący dla nich - stwierdza prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień w wywiadzie dla "Gazety Prawnej".

- Wygrał Kwaśniewski, był lepszy we wszystkim - oceniał debatę w "Magazynie 24 godziny" Ryszard Kalisz z SLD. - Jaki mistrz taki uczeń. Kłamał, mijał się z prawdą pan Aleksander, a teraz pan to robi - ripostował Tadeusz Cymański z PiS.

Socjolodzy i politolodzy wskazują raczej zwycięstwo premiera Kaczyńskiego, natomiast ekonomiści są zawiedzeni oboma adwersarzami. Pojawiają się też opinie, że prawdziwym zwycięzcą może okazać się Donald Tusk.

- Jestem człowiekiem od spotykania się i namawiam premiera na debatę – zapowiedział w programie TVN „Teraz My” Donald Tusk. Lider PO uznał starcie Jarosława Kaczyńskiego z Aleksandrem Kwaśniewskim za „nudne eliminacje słabych konkurentów”.