Było ponad 5 tys. zwolenników, najpopularniejsi ministrowie, ale nie było premiera. Z powodu choroby szefa rządu nie przyjechał na konwencję PiS w Katowicach. Centrum Informacyjne Rządu potwierdziło już, że premier odwołał też jutrzejszy wyjazd na Podkarpacie.

PO w sondażach zwycięża, ale o powyborczych koalicjantach milczy. Tymczasem do rządów z partią Donalda Tuska już zgłasza się... LiD. - Jesteśmy gotowi utworzyć rząd z Platformą Obywatelską - zadeklarował członek LiD i eurodeputowany Bronisław Geremek. Przyznał, że lewica będzie czekała na taką propozycję ze strony PO.

- Dolegliwość, którą leczę, to nie wścieklizna polityczna, na którą choruje PiS - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas konwencji LiD w Łodzi. Odniósł się w ten sposób do "choroby filipińskiej" i zainteresowania przez Sanepid jego osobą.

W całej Polsce odprawiane są msze, organizowane koncerty i seminaria. Biskupi przypominają nauki papieskie w kontekście zbliżających się wyborów. Zbierane są pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży,

Zdaniem Waldemara Pawlaka, PiS szykuje na koniec kampanii wyborczej brudne bomby, które wyceluje w politycznych oponentów. O nieczystych zagraniach, których jeszcze nie było i o tropikalnej chorobie Aleksandra Kwaśniewskiego dyskutowali goście programu "Kawa na Ławę".

Czasem dramat, nierzadko komedia, a nawet farsa - tak zdaniem prof. Bralczyka wygląda polityczna kampania. "Mordy", "koryta" i "Donaldusie" dziwić nie powinny, ale uwaga - ostrzega profesor - ci, którzy jeszcze dostatecznie nie zaistnieli, w ostatnim tygodniu będą chcieli zabłysnąć.

Cztery osoby zostały zatrzymane w związku z morderstwem 23-letniego mieszkańca Oleśnicy. Mężczyźni zabili, ponieważ nie byli w stanie oddać długu. Podejrzani przyznali się do winy, grozi im kara dożywotniego więzienia.

Policjanci z Żywca zatrzymali kandydata na posła z listy Samoobrony. 26-letni Łukasz M. poszukiwany był listem gończym przez miejscową prokuraturę, która podejrzewa go o popełnienie przestępstw gospodarczych. Trafił do aresztu.

- Jeśli PO zwycięży w wyborach, zaproponuje współpracę PSL-owi - mówił Jarosław Gowin w debacie ze Zbigniewem Ziobro. Polityk PiS ocenił, że to zła wróżba dla Polski i stanowczo opowiedział się za współpracą PiS z PO.

Kandydat PO do Sejmu Antoni Mężydło ma przeprosić kontrkandydata z PiS, Adama Banaszaka. Chodziło o stwierdzenie, że za prezesury tego ostatniego z toruńskiego Polmosu "wyprowadzono 12 mln złotych".

Nagrody Totus 2007 rozdane. Laureaci to między innymi profesor Andrzej Zoll oraz Instytut Studiów nad Rodziną UKSW. Nagrody przyznała po raz ósmy fundacja polskiego Episkopatu "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Groźne zdarzenie w miejscowości Recz w zachodniopomorskiem. Rakieta wystrzelona na odległym o 10 kilometrów poligonie drawskim wybuchła sto metrów od domu mieszkalnego. Był to pocisk ziemia-powietrze typu H-25.

To nie był POPIS, choć politycy PO i PiS-u byli tym razem wyjątkowo zgodni... Ani Bronisław Komorowski, ani Jolanta Szczypińska nie chcieli rozmawiać z dziennikarzem TVN Lingua po angielsku. Czy na pewno jednak chodziło tylko o brak chęci?