„Tusk the best, Kaczyński poległ sromotnie” – pisze Mariusz i jego zdanie podziela 86 procent naszych internautów, którzy oddali głos w ankiecie. Premiera za zwycięzcę debaty uważa 7 procent (stan na 04:00). Temperatura komentarzy na forum jest bardzo gorąca.

Platforma Obywatelska w oficjalnym oświadczeniu przyznała, że w swoim spocie wyborczym "Polska zasługuje na cud gospodarczy" zawarła nieprawdziwą informację, jakoby w czasie ostatnich dwóch lat na drogach zginęło prawie 14 tys. osób.

"Wiadomości" TVP wyemitowały w piątek wieczorem nagranie z gabinetu kardiochirurga Mirosława G. Film pokazuje, jak synowie jednego z pacjentów Floriana M., wręczają kardiochirurgowi tysiąc złotych przed operacją ojca. W poniedziałek podobne nagrania pokazano w TVN.

- Donald Tusk w piątkowej debacie pokonał Jarosława Kaczyńskiego - twierdzi większość publicystów i politologów. Ich zdaniem, lider PO był lepiej przygotowany, swobodniejszy i bardziej przekonujący.

Kierownictwo Radia Maryja przekazało Platformie Obywatelskiej pismo z podziękowaniem za list Donalda Tuska, w którym lider PO prosił o debatę na antenie Radia Maryja i TV Trwam. Radio oczekuje jednak od PO "wyprostowania oszczerczych wypowiedzi".

Obaj bohaterowie bohaterowie debaty Kaczyński - Tusk są z siebie zadowoleni, a podsumowując swoje występy mówią tak, jakby byli na różnych dyskusjach.

Minister Transportu Jerzy Polaczek chce przeprosin od Donalda Tuska. Chodzi o wypowiedź lidera PO podczas dzisiejszej debaty, w której stwierdził, że minister transportu brał udział w tym roku w otwarciu 500 m autostrady wybudowanej w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego przez koncesjonariusza GTC.

Pierwsze miejsce zajął mł. asp. Przemysław Budzowski z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, a drugie asp. Krzysztof Simlat z Namysłowa.

Myli się ten, kto uważa, że powyborczej rzeczywistości nie sposób dziś przewidzieć. Według Nelly Rokity scenariusz jest tylko jeden: PO musi zacząć współpracę z PiSem i przeprosić "nasze mamy, ciocie i babcie z Radia Maryja".

Prawe 100 litrów wody na każdy metr kwadratowy spadło w godzinę na ulice hiszpańskiej Walencji. Pod wodą znalazły się tunele, parkingi podziemne i niżej położone ulice. Z żywiołem przez wiele godzin nie byli w stanie sobie poradzić strażacy.

Jarosław Kaczyński negatywnie zaopiniował projekt statutu stolicy, który we wrześniu przyjęła Rada Warszawy. Zgodnie z przepisami, projekt statutu po przyjęciu przez radnych jest kierowany do uzgodnień z szefem rządu.

Sąd wydał wyrok. Premier Jarosław Kaczyński ma sprostować nieprawdziwą informację, że PO "chce odebrać wsi KRUS", umieszczając je w serwisie Polskiej Agencji Prasowej.

Seksafery ciąg dalszy. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" prokuratorzy chcą postawić Andrzejowi Lepperowi dwa zarzuty związane z molestowaniem działaczek Samoobrony. - To obrzydliwe kłamstwa. "Gazeta Wyborcza" sięgnęła dna. Jestem niewinny - odpiera zarzuty Lepper.

Przedwyborczych debat ciąg dalszy. Dzisiaj o godz. 20 Donald Tusk zmierzy się z Jarosławem Kaczyńskim. Czego Polacy spodziewają się po tej debacie i jak oceniają polską scenę polityczną?