Kryształowa Kula nie dla Krzysztofa Bosaka. Na półmetku programu nie sprostał sambie i głosami widzów pożegnał się z "Tańcem z gwiazdami". Teraz będzie mógł oddać się walce o mandat na następną kadencję...

- Przed wyborami jesteśmy zastraszani i nastraszani, jak źle będzie, gdy dana partia wygra. Ale politycy nie przekazują nam programu - ocenia muzyk Zbigniew Hołdys. - Ale programów i tak nikt nie czyta - ripostował Michał Karnowski z "Dziennika".

- To, co się dzieje w tym kraju, to skandal. Panowie uważajcie na CBA, bo oni teraz wszędzie węszą - tak była posłanka PO Beata Sawicka żaliła się agentom CBA, którzy podszywając się pod biznesmenów wręczyli jej łapówkę - informuje "Wprost".

Poseł Jan Bestry, któremu Sejm w sierpniu nie uchylił immunitetu, stwierdził, że użycie przez Donalda Tuska tego tematu podczas debaty z premierem świadczy o "leczeniu politycznych kompleksów" lidera PO.

Czy historia z pistoletem stanie się "dziadkiem z Wermachtu" wyborów 2007 jeszcze nie wiadomo. Goście "Loży prasowej" TVN24 przyznali, że to opowieść nie do zweryfikowania, ale Piotr Zaremba z "Dziennika" twierdzi, że Donald Tusk po prostu "twórczo zmienił" historię z pistoletem, która na początku lat 90. krążyła po Sejmie.

Było ponad 5 tys. zwolenników, najpopularniejsi ministrowie, ale nie było premiera. Z powodu choroby szefa rządu nie przyjechał na konwencję PiS w Katowicach. Centrum Informacyjne Rządu potwierdziło już, że premier odwołał też jutrzejszy wyjazd na Podkarpacie.

PO w sondażach zwycięża, ale o powyborczych koalicjantach milczy. Tymczasem do rządów z partią Donalda Tuska już zgłasza się... LiD. - Jesteśmy gotowi utworzyć rząd z Platformą Obywatelską - zadeklarował członek LiD i eurodeputowany Bronisław Geremek. Przyznał, że lewica będzie czekała na taką propozycję ze strony PO.

- Dolegliwość, którą leczę, to nie wścieklizna polityczna, na którą choruje PiS - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas konwencji LiD w Łodzi. Odniósł się w ten sposób do "choroby filipińskiej" i zainteresowania przez Sanepid jego osobą.

W całej Polsce odprawiane są msze, organizowane koncerty i seminaria. Biskupi przypominają nauki papieskie w kontekście zbliżających się wyborów. Zbierane są pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży,

Zdaniem Waldemara Pawlaka, PiS szykuje na koniec kampanii wyborczej brudne bomby, które wyceluje w politycznych oponentów. O nieczystych zagraniach, których jeszcze nie było i o tropikalnej chorobie Aleksandra Kwaśniewskiego dyskutowali goście programu "Kawa na Ławę".

Czasem dramat, nierzadko komedia, a nawet farsa - tak zdaniem prof. Bralczyka wygląda polityczna kampania. "Mordy", "koryta" i "Donaldusie" dziwić nie powinny, ale uwaga - ostrzega profesor - ci, którzy jeszcze dostatecznie nie zaistnieli, w ostatnim tygodniu będą chcieli zabłysnąć.

Cztery osoby zostały zatrzymane w związku z morderstwem 23-letniego mieszkańca Oleśnicy. Mężczyźni zabili, ponieważ nie byli w stanie oddać długu. Podejrzani przyznali się do winy, grozi im kara dożywotniego więzienia.