89 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Centralne obchody rocznicowe zorganizowano w Warszawie, gdzie przeszła uroczysta defilada historyczna zorganizowana przez władze miasta i kanał Discovery TVN Historia.

Czterej kibice Jagiellonii, zatrzymani w piątek po meczu z Legią odpowiedzą za napaść i znieważenie policjantów oraz niszczenie mienia. Prokuratura prawdopodobnie wystąpi o ich areszt. Piąty z zatrzymanych - białostocki radny - został po przesłuchaniu zwolniony do domu.

Paweł Szrot - wiceszef sekretariatu Przemysława Gosiewskiego - został dyrektorem generalnym kancelarii premiera. Wszedł ponadto do zasobu kadrowego i w praktyce jest nieusuwalny - donosi "Wprost".

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w Poznaniu w świątecznym korowodzie z okazji imienin ulicy Św. Marcin. W stolicy wielkopolski obchody Święta Niepodległości od czternastu lat obchodzone są wraz z imieninami głównej arterii miasta.

Gen. Edward Pietrzyk - ambasador Polski w Iraku zaprasza prezydenta do ambasady w Bagdadzie. - Będziemy witać pana w bezpiecznym miejscu - podkreślił ambasador, który po zamachu na swoje życie, pięć tygodni spędził w szpitalu.

Czy desygnowany na premiera powinien składać wieniec z napisem "prezes Rady Ministrów"? Gdzie powinien stać na trybunie honorowej? Pytania te rzekomo doprowadziły do zgrzytu podczas obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.

Jarosław Marzec, były szef Centralnego Biura Śledczego, blokował wprowadzenie do bazy policji postanowienia o postawieniu zarzutów i nakazie zatrzymania Henryka Stokłosy – donosi "Wprost".

Polskie wojska powinny zostać wycofane z Iraku w 2008 r.. Z kolei w Afganistanie charakter naszej misji powinien zostać przekształcony w wojskowo-cywilną - uważa kandydat na szefa obrony narodowej Bogdan Klich z PO.

- Pojednanie narodowe jest rzeczą słuszną, ale musi być oparte na sprawiedliwości. Trzeba pamiętać, kto ma zasługi, a kto ma winy - mówił prezydent Lech Kaczyński wręczając ordery i odznaczenia kombatantom i żołnierzom.

- Prezydent nie ma żadnych taśm ani stenogramów z nagrań na temat Radosława Sikorskiego - zapewniał w programie TVN "Kawa na ławę" prezydencki minister Michał Kamiński. Dodał, że wątpliwości prezydenta wobec kandydata na szefa MSZ nie mają "charakteru kryminalnego".

Prezydent Lech Kaczyński stwierdził, że wizyta prezydenta Litwy Valdasa Adamkusa w Warszawie w dniu Święta Niepodległości ma symboliczny wymiar i jest przykładem pogłębiających się, pozytywnych relacji między Polską a Litwą.

- Niepodległość nie była cudem, była wynikiem wykorzystania odpowiedniej koniunktury międzynarodowej, ale też pracy i walki polskich polityków, także polskich żołnierzy - mówił prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości przed Grobem Nieznanego Żołnierza

- Nie czuję się niedoceniony przez to, że trafię do resortu kultury - mówi Bogdan Zdrojewski (PO). Na giełdzie nazwisk przed ustaleniem składu gabinetu Donalda Tuska, Zdrojewski typowany był między innymi na ministra obrony narodowej.

Pasjonaci organizują paradę ulicami Warszawy w historycznych mundurach i uzbrojeniu polskich oddziałów wojskowych. Oficjalne uroczystości państwowe odbędą się przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

O następne pół roku przedłużone zostało śledztwo w sprawie nielegalnego handlu bronią w latach 90. przez osoby związane z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Wśród podejrzanych są dwaj byli szefowie WSI - gen. Konstanty Malejczyk i kontradmirał Kazimierz Głowacki.

Z ustaleń policji wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek. 11-letnia dziewczynka wypadła z 9 piętra łódzkiego wieżowca.

11 listopada to drugi w tym roku dzień bez handlu. Dziś okaże się, czy zarówno konsumenci, jak i sprzedający, wyciągnęli wnioski ze swoistego testu, który miał miejsce 1 listopada.

W tym roku prawdopodobnie nie zostaną przyznane Nagrody Kisiela. Powód: członkom kapituły nie podoba się działalność patrona medialnego wyróżnienia - tygodnika "Wprost".