Premier Donald Tusk i szef rządu Kanady Stephen Harper spotkali się w piątek wieczorem w Gdańsku. Na spotkaniu "w cztery oczy" premier Polski podziękował Harperowi "za osobiste zaangażowanie w likwidację obowiązku wizowego dla polskich obywateli przybywających do Kanady".

- Nie mam żalu do nikogo o rozpad LiD-u - powiedział w TVN24 ojciec chrzestny lewicowej koalicji. - Tylko czuję się jak ojciec, którego dziecko dojrzało i wybrało własną drogę - dodał. Były prezydent wrócił niedawno z wyprawy na Antarktydę, gdzie obserwował konserwatywne zwyczaje pingwinów.

- Bronię swoich pilotów, byli wyszkoleni, byli wspaniałymi fachowcami, wykonali wiele godzin lotów na tym samolocie - tak o pilotach sterujących samolotem CASA, który uległ katastrofie w Mirosławcu, mówił w TVN24 ich były dowódca, zdymisjonowany w piątek, płk Leszek Leśniak. - Dziś posadziłbym tych samych pilotów za sterami - dodał.

- Orzechowski próbuje wrócić do realnej polityki i dlatego, mówiąc marketingowo, chwycił się kupy. A to dosyć ryzykowny zabieg - w ten sposób Kuba Wojewódzki skomentował doniesienie do prokuratury w sprawie jego programu, które złożył polityk LPR Mirosław Orzechowski.

Start nowego sezonu wyścigów konnych na Służewcu zagrożony. Powód? Minister Skarbu nie chce podpisać umowy z ubiegłorocznym organizatorem imprezy czyli Totolotkiem. Wolałby, aby zajął się tym państwowy Totalizator Sportowy, a ten nie ma pozwolenia na prowadzenie zakładów wyścigów konnych. Sezon wyścigów na Służewcu rozpoczyna się pod koniec kwietnia.

- Ujawniam raport z ciężkim sercem, to pierwszy taki przypadek w historii - tak o publikacji całości raportu dotyczącego katastrofy samolotu CASA mówił w TVN24 szef MON Bogdan Klich. Decyzję swoją uzasadnił potrzebą przejrzystości co do przyczyn tej "katastrofy stulecia w polskim lotnictwie".

W blasku i chwale abp Stanisław Wielgus odebrał nagrodę Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego za "wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego". Duchowny obwiniany o współpracę z SB został przywitany na sali gromkimi brawami, a wręczający nagrodę ks. prof. Stanisław Janeczek nazwał go "intelektualistą mającym olbrzymi autorytet moralny".

Pięć osób zostało zdymisjonowanych w związku z katastrofą CASY - powiedział szef MON Bogdan Klich. Minister dodał, że jeszcze w piątek poznamy treść całego raportu o przyczynach tragedii wojskowego samolotu.

Niebawem w internecie powinny być dostępne biogramy z Polskiego Słownika Biograficznego. W projekt zaangażowała się TVP. Jednak po trzecim haśle zapał Telewizji Publicznej wygasł. - Nie mają honoru nawet zerwać umowy - mówił tvn24.pl rozgoryczony redaktor naczelny Słownika prof. Andrzej Romanowski.

O sąsiedzkich stosunkach raczej już nie można mówić. Po ostatnim pobiciu młodego Polaka, mieszkańcy Rudzienka koło Otwocka na sąsiadów Czeczenów patrzą inaczej. Czy błąd jednego człowieka może zmienić życie wszystkich mieszkańców tej miejscowości?

- Nie przyszło nam do głowy, że to co my mówimy, ten program, oglądają dwie osoby, które są w apartamencie papieża, czyli papież i biskup Stanisław (Dziwisz-red.) - tak o relacji z ostatnich chwil życia papieża mówił na antenie TVP Info Piotr Kraśko. Według telewizyjnego prezentera, papież na łożu śmierci oglądał jego telewizyjną relację.

Ruszyła budowa nowej ambasady brytyjskiej w Warszawie. Budynek ma stanąć przy ulicy Kawalerii, w okolicach stadionu warszawskiej Legii. Nowa ambasada będzie trzykondygnacyjnym obiektem o kształcie prostopadłościanu. Całość ma być otoczona szklaną fasadą. Siedziba została zaprojektowana przez angielskie biuro Tony Fretton Architects. Budynek nowej ambasady ma zostać oddany do użytku latem 2009 roku.

Manifestacja środowiska Radia Maryja, która miała się odbyć 23 kwietnia w Warszawie, została odwołana "z powodu wielu złożonych przyczyn" - poinformowała, w imieniu komitetu organizacyjnego, posłanka Anna Sobecka z PiS.

Plany budowy drugiej linii warszawskiego metra przewidują równoczesne zamknięcie kilku głównych ulic - ostrzega "Dziennik" i zapowiada, że inwestycja zablokuje na trzy lata pół miasta. Z ruchu zostaną wyłączone m.in. ul.Świętokrzyska, al.Solidarności, a także most Śląsko-Dąbrowski. Budowa ma potrwać trzy lata.

Minął czas, kiedy wszyscy byli równi wobec prawa. Teraz ściga się śledczych, którzy walczyli ze skorumpowanymi biznesmenami - stwierdził Zbigniew Ziobro (PiS). - Ta afera nie trzyma się kupy. Powstaje pytanie, czy było to przestępstwo, czy podżeganie do przestępstwa - ripostuje Ryszard Kalisz (SLD).

Nawet dziewięć kobiet mogło paść ofiarą molestowania seksualnego lub wykorzystania przez policjanta w Lublinie. Mężczyźnie grozi do 10. lat więzienia.

W łódzkiej prokuraturze okręgowej zakończyła się konfrontacja b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka z b. premierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Śledztwo dotyczy okoliczności śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

Już w pół godziny po narodzinach została oszpecona - być może na całe życie. Na malutką Marlenkę w szpitalu w Strzelinie wylała się woda z termoforu, używanego do ogrzewania noworodków. Ta archaiczna metoda powoli wychodzi już z użycia, ale widać nie wszędzie.

- Są dowody na to, że w kokpicie nie było osób trzecich - powiedział TVN24 płk. Zbigniew Drozdowski. Całość raportu dotyczącego katastrofy CASY ujawni jeszcze w piątek minister obrony narodowej Bogdan Klich. Taki krok ma rozwiać wszelkie wątpliwości wokół wypadku.