W zimowej stolicy Polski, ale nie tylko tam, spadają ceny w pensjonatach i pokojach gościnnych. Wszystko dlatego, że z zimowych wczasów rezygnują goście z Rosji, Ukrainy i Białorusi - donosi "Dziennik Zachodni".

Według najnowszych badań, 58 procent Polaków pozytywnie ocenia działania premiera Donalda Tuska, a 44 proc. dobrze wypowiada się o jego gabinecie. Dla przeciwwagi - 55 badanych źle ocenia pracę prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Nie chciałabym być szefem CBA, mam skrzywienie w kierunku jawności – deklarowała w „Magazynie 24 godziny” Julia Pitera. Autorka raportu o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym uważa, że jej obecnemu szefowi można postawić zarzut przekroczenia uprawnień.

Dwóch nielegalnych imigrantów - obywateli Gruzji, którzy przekroczyli tzw. zieloną granicę, zatrzymanych zostało w piątek późnym wieczorem w rejonie Wołosatego w Bieszczadach. Stan jednego z mężczyzn lekarze określili jako krytyczny.

8 lutego premier Donald Tusk złoży wizytę w Moskwie - twierdzi francuska agencja AFP, powołując się na szefa gabinetu premiera Sławomira Nowaka. - Nie ma jeszcze oficjalnie potwierdzonego terminu - zaprzecza rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka.

Prezydent wydał postanowienie o przedłużeniu polskiej misji w Iraku do 31 października 2008 r. Jest to zgodne z tym, co postulował rząd.

Henryk Stokłosa aresztowany na 3 miesiące. Wystąpiła o to do sądu warszawska prokuratura. Były senator jest podejrzany o skorumpowanie sędziego i urzędników skarbowych. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

- Gigantyczna praca wykonana przez poprzedni rząd spowodowała, że Polska spełniła wszystkie niełatwe kryteria strefy Schengen. Chciałbym serdecznie podziękować poprzedniemu rządowi za pracę wykonaną w tym zakresie - tak mówił w telewizyjnym orędziu prezydent Lech Kaczyński.

- Celem moich działań jest pełne wyjaśnienie okoliczności śmierci Barbary Blidy, nie windowanie notowań LiD. Będę beznamiętnym profesjonalistą – deklarował w „Bohaterze tygodnia” w TVN24 Ryszard Kalisz, kandydat na szefa sejmowej komisji śledczej.

- Donald Tusk chciałby odizolować Julię Piterę od partii. To dlatego mówi, że byłaby idealnym szefem CBA. Premier wie, że musiałaby się wtedy zrzec mandatu - mówił w "Magazynie 24 godziny" poseł PiS Zbigniew Giżyński. Małgorzata Kidawa-Błońska z PO odpowiadała: - To jakaś bzdura.

2 miliony złotych - to łapówka jakiej mieli zażądać dwaj wrocławscy architekci za przekształcenie działki budowlanej na mieszkaniową. Wrocławski sąd aresztował ich po wzięciu pierwszej raty - 200 tys. złotych.

Policja rozpoczęła obławę na sprawców napadu na placówkę bankową w Śremie (Wielkopolskie). Napastnicy sterroryzowali dwie pracownice i zabrali pieniądze. Uciekli żółtym fordem escortem.

Cieszą się przewoźnicy, turyści i mieszkańcy przygranicznych miejscowości w zachodniej Polsce, martwią - imigranci ze Wschodu i osoby ich zatrudniające. Od Tallina do Lizbony bez żadnej kontroli granicznej - od dziś tak będzie wyglądała podróż Polaków po zjednoczonej Europie. Paszportu nie musimy pokazywać w 24 krajach.

Zatajanie informacji o majątku przed wierzycielami oraz złożenie fałszywego oświadczenia podatkowego zarzucają Januszowi Maksymiukowi wrocławscy śledczy. Prokuratura nie wystąpiła o areszt. - Samoobrona jest zaniepokojona tymi zarzutami - poinformował rzecznik partii Mateusz Piskorski.

Andrzej Kryże został odwołany z pracy w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości i wraca do prokuratury krajowej – dowiedział się RMF FM. Nieoficjalnie może chodzić o fakt, że delegowany do Instytutu Kryże mógł doradzać PiS w kwestiach prawnych.

Ile państw liczy strefa Schengen? Podczas uroczystości wejścia do strefy na granicy z Litwą prezydent Lech Kaczyński stwierdził, że należy do niej 27 państw. To pomyłka.

Szklane oko kamery widzi wiele. Na przykład premiera Donalda Tuska przyłapała na żuciu gumy podczas oficjalnej uroczystości z okazji wejścia Polski do strefy Schengen. Wypluł ją tuż przed podaniem ręki jakiemuś urzędnikowi, ale co z nią zrobił? Nie wiadomo.