Więcej o: 2500 złotych na prowadzenie biura poselskiego, 200 na wynajęcie mieszkania dla tych z poza Warszawy, 200 do pensji, 80 do diety za udział w posiedzeniach sejmu - takie podwyżki uchwalili sobie posłowie na przyszły rok.

Już w 2008 r. pierwsze sześciolatki będą mogły zacząć naukę w szkole. O ich gotowości do tego kroku zdecydują zaś sami rodzice - takie są, według "Polski", założenia rządowej reformy szkolnictwa, obniżającej wiek szkolny. Jej koniec przewidziany jest na 2012 r.

Według sondażu przeprowadzonego przez dziennik "Polska", Polacy oczekują od rządu w 2008 roku przede wszystkim wprowadzenia zawodowej armii. Aż 80 procent ankietowanych pragnie wprowadzenia takich zmian.

Jedna osoba zginęła, jedna trafiła do szpitala w wyniku pożaru w kanałach ciepłowniczych na warszawskim Żeraniu. Ofiarami ognia padli chroniący się w nich przed zimnem bezdomni.

Zdaniem Eugeniusza Kłopotka największym błędem dotyczącym ostrzelania Nangar Khel przez polskich żołnierzy był "grzech zaniechania" kierownictwa MON, które chciało sprawę uciszyć. - Próbowano to schować, ukryć, utrącić łeb całej sprawie - powiedział poseł PSL.

Nazwisko Ryszarda Kapuścińskiego znalazło się wśród dziesięciu wybitnych, zmarłych w tym roku, postaci na liście "Pożegnania 2007", opublikowanej w niedzielę przez szwedzki dziennik "Dagens Nyheter".

Twarz i dłonie poparzył sobie petardą 14-latek z podlubelskiej miejscowości Dys. Fajerwerk wybuchł mu w rękach.

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci trzech osób, których zwłoki zostały znalezione w jednym z mieszkań w Łodzi. Prawdopodobną przyczyną ich śmierci było zatrucie gazem.

W dyskotece Milano w Starej Wsi pod Węgrowem w województwie mazowieckim, zginął w wyniku bójki, 16 latek. Na razie nie wiadomo kto pobił nastolatka.

- Zachowanie Aleksandra Kwaśniewskiego to jeden z czynników, jakie zdecydowały o sukcesie PO w wyborach – stwierdził Janusz Palikot (PO). Zdaniem Tadeusza Cymańskiego (PiS) o tym, jak politycy zostaną zapamiętani, decydują media. - Zapłaciliśmy za to wysoką cenę - stwierdził. Politycy w „Kawie na ławę” podsumowywali mijający rok.

Równie zuchwały, co nieudany okazał się napad na krakowskiego jubilera. Właściciel rzucił się do obrony swoich towarów, a w ferworze walki kamera wyraźnie uchwyciła twarz jednego z bandytów.

Prokuratura wojskowa nie wyklucza przeprowadzenia wizji lokalnej w afgańskiej wiosce Nangar Khel, w której po polskim ostrzale zginęło sześcioro cywilów - informuje "Wprost".

W miejscowości Żłobnica znaleziono ciała mężczyzny i kobiety z ranami postrzałowymi. Według wstępnych ustaleń policji między 41-letnim mężczyzną i jego 18-letnią konkubiną doszło do kłótni. Na razie nie wiadomo, kto chwycił za broń.

- Konieczna jest nowa refleksja nad małżeństwem i rodziną - napisali biskupi w czytanym w kościołach całej Polski liście pasterskim Według hierarchów w obecnych czasach życie rodzinne zmaga się z licznymi problemami, takimi jak rozwody i "życie w nieczystości".

Od 50 groszy do trzech złotych - tyle płacili wczoraj za paliwo drawscy kierowcy. Postanowili zaprotestować przeciwko wysokim cenom i tankowali minimalne ilości.

Do sprawy weksli Samoobrony należy wrócić - uważa minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. - Chodzi o rozstrzygnięcie precedensowe - podkreślił w "Magazynie 24 Godziny". Nie wyklucza też, że sprawą może się zająć prokuratura.

Sprawa Lwa Rywina i "grupy trzymającej władzę" umrze śmiercią naturalną 31 stycznia - zdaniem PiS - dzięki nowej władzy. - Wiadomo, że coś było "na rzeczy", skoro skazano Rywina - mówił w TVN24 Tomasz Nałęcz, który przewodniczył komisji śledczej badającej tą sprawę. Leszek Miller, który przed nią zeznawał uważa, że mocodawców Rywina trzeba szukać, ale gdzie indziej. Sugeruje, że w którejś z redakcji.