Pełnomocnik posła Stanisława Łyżwińskiego chce zmiany prokuratury prowadzącej śledztwo w tzw. seksaferze. W związku z aresztowaniem posła zapowiada także skierowanie skargi do Europejskiego Trybunału.

MEN pod kierownictwem Ryszarda Legutki rezygnuje z pomysłu, forsowanego przez byłego ministra edukacji Romana Giertycha, wprowadzenia w szkołach tzw. Kart Ucznia.

Trzy czwarte respondentów ocenia rządy Jarosława Kaczyńskiego negatywnie - wynika z sondażu TNS OBOP. Prawie dwie trzecie ma podobne zdanie o jego bracie, prezydencie.

- Nie ma osób "uprzywilejowanych" względem prawa, dlatego doszło do zatrzymań - tak premier Jarosław Kaczyński odpiera zarzuty, że zatrzymanie Janusza Kaczmarka, Jaromira Netzla i Konrada Kornatowskiego miały charakter polityczny

Boję się prokuratury - mówi reżyser Sylwester Latkowski, w którego domu zatrzymano rano byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka. - Od tej pory każdy dziennikarz może się czegoś bać - dodaje.

Po zatrzymaniu b. szefa MSWiA i szefa policji, opozycja mówi, że jest to próba zamknięcia im ust, jako świadkom sejmowej komisji ds. służb specjalnych. PiS replikuje: niech Kaczmarek powie prokuratorom to, co mediom. ABW nie komentuje zatrzymań.

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego numer 2 w Rzeszowie Janusz Solarz poprosił biskupa rzeszowskiego o mediację w rozmowach ze strajkującymi lekarzami. W razie niepowodzenia, pacjentom grozi ewakuacja.

Apeluję do marszałka Sejmu Ludwika Dorna i premiera Jarosława Kaczyńskiego o umożliwienie przesłuchanie byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego przed komisją ds. służb specjalnych. Niech PiS przestanie się bać prawa i prawdy - powiedział szef speckomisji Paweł Graś z PO.

Liga Polskich Rodzin chce najpierw powołania komisji śledczych, a dopiero na wiosnę wyborów. - Społeczeństwo chce poznać prawdę, która może wyjść na światło dzienne dzięki komisji - powiedział w TVN24 Radosław Parda z LPR.

Policja sprawdza, czy znajdujące się w jej strukturze CBŚ nielegalnie podsłuchiwało dziennikarzy i polityków - informuje "Dziennik". Służby mogły skorzystać z kruczka prawnego z art. 19 ustawy o policji.

Chrześcijański ośrodek "Odwaga" w Lublinie prowadzi terapię dla homoseksualistów, po której część z nich ma zmieniać orientację. - Tego się nie da wyleczyć - mówią seksuolodzy.

Jak nie pokażemy, jakie łajdactwa zrobili Kaczyńscy, to przy demagogii Rydzyka oni mogą drugi raz wejść do parlamentu - mówił w TOK FM były prezydent Lech Wałęsa. Jego zdaniem, premiera i prezydenta trzeba aresztować.

W sejmowych kuluarach coraz głośniej mówi się o ewentualnym przejściu do Platformy Obywatelskiej Bogdana Borusewicza, Radosława Sikorskiego i Pawła Zalewskiego - prawicowych polityków związanych z PiS. Oni sami zaprzeczają.

Kazimierz Marcinkiewicz zapewnia, że jest gotów stanąć przed sejmową komisją. Choć dostał propozycje startu w wyborach z list PO i PiS, to kandydować nie zamierza.

Przed bramą Stoczni Szczecińskiej odbywają się dziś uroczystości związane z 27. rocznicą podpisania Porozumienia Szczecińskiego, kończącego strajki 1980 roku na Pomorzu Zachodnim.

Agentem i wariatem miał nazwać premier Jarosław Kaczyński Marka Jurka, gdy ten zapowiedział, że rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Życie Warszawy" publikuje fragmenty dziennika byłego polityka PiS i Marszałka Sejmu.