LPR i Samoobrona przechodzą próg tylko, jeśli wystartują razem. PiS ma najsłabsze poparcie od wyborów 2005 r. - to wyniki sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej" z ostatniego weekendu.

Blisko połowa Polaków uważa, że w związku z oskarżeniami kierowanymi pod adresem Zbigniewa Ziobry, minister sprawiedliwości powinien odejść ze stanowiska. Jednak w sporze z Januszem Kaczmarkiem więcej osób wierzy ministrowi - wynika z sondażu dla "Faktów" TVN.

Myśliwy wytoczył prywatną wojnę kłusownikom grasującym na terenie Glinki i Soblówki (woj. śląskie). Tropi ich, pokazuje ofiary, co więcej i podejrzewa, że kłusują jego koledzy.

- Ze strumyka wydobywa się siarkowodór, gaz który może być groźny dla zdrowia, a nawet życia - alarmują mieszkańcy jednej z dzielnic Wałbrzycha. Władze miasta bezradnie rozkładają ręce.

22-letni pijany kierowca daihatsu nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w karetkę. Siła zderzenia była tak duża, że ambulans przewrócił się na bok i sunął po asfalcie jeszcze kilkadziesiąt metrów.

- Rzekome żądania biskupów odsunięcia o. Rydzyka to nagonka na Radio Maryja - stwierdził w Radiu Maryja bp Antoni Pacyfik Dydycz w odniesieniu do informacji, jakoby opracowywany był list hierarchów do przełożonego o. Tadeusza Rydzyka, szefa Radia Maryja.

Chciałbyś pracować w radiu? To przygotuj się na ostry proces rekrutacyjny, bo nie wystarczy miły głos i dziennikarski sznyt. Publiczne Radio RMG z Gorzowa Wielkopolskiego poszukuje pracowników z "genetycznie uwarunkowaną chęcią do pracy, umiejętnością kooperacji i pracy w zespole".

Prokuratura wojskowa wszczęła formalne śledztwo w sprawie zaginięcia dokumentów rachunkowych Wojskowych Służb Informacyjnych. Sejmowa speckomisja nie mogła bez nich rozliczyć budżetu WSI za 2006 r. - ostatniego roku ich działalności, gdy były pod kontrolą obecnego rządu.

- Sprowadzanie do Polski bizonów i ich słaba kontrola stanowi zagrożenie dla żubrów. Ucieczka bizona z hodowli może oznaczać zarażenie żubrów nowymi chorobami. Może też dojść do niekontrolowanego krzyżowania się obu gatunków - podkreślają ekolodzy.

- Przygotowaliśmy dwa projekty ustaw dotyczące nieruchomości na ziemiach zachodnich - oznajmił minister sprawiedliwości. Według Zbigniewa Ziobry mają one pomóc Polakom w walce z roszczeniami Niemców.

Wbrew zapowiedziom, byłe zakonnice z kazimierzowskiej klasztoru nie będą go musiały opuścić 5 września. Komornik zawiesił termin eksmisji, bo nie dostał pieniędzy na pokrycie jej kosztów.

Lider LPR Roman Giertych ma przeprosić wydawcę "Gazety Wyborczej" za sugestię, jakoby Agora SA brała udział w korupcyjnym procederze w związku z pozyskiwaniem w latach 2002-2004 pieniędzy z reklam m.in. Kulczyk Holding, Larchmont Capital, J&S i PKN Orlen.

W Kielcach powstanie Międzynarodowe Centrum Kultur. Budynek będzie równocześnie siedzibą Filharmonii Świętokrzyskiej - poinformował wicepremier Przemysław Gosiewski. Koszt przedsięwzięcia to 21,6 mln euro.

Na nietypowy pomysł rozwiązania politycznego sporu wpadło dwóch chojnickich radnych Andrzej Mielke i Mariusz Paluch. Panowie stoczyli na ringu walkę bokserską, bo - czego nie ukrywają - różnią się poglądami i nie darzą się szczególną sympatią.

Poseł Stanisław Łyżwiński z Samoobrony wyszedł z oddziału szpitalnego Zakładu Karnego w Łodzi. Nie na wolność jednak, lecz do aresztu śledczego, gdzie spędzi trzy następne miesiące.