- To jest po prostu awanturnictwo, anarchia i destrukcja - tak Jarosław Kaczyński skomentował przełożenie obrad Sejmu na przyszły wtorek. Według premiera komisja śledcza jest możliwa dopiero po wyborach.

Pasażerowie wrócili już na lotnisko po ewakuacji, którą zarządzono z powodu awarii samolotu linii Ryanair. Na odlot przyjdzie im jednak poczekać, bo po kilkugodzinnej przerwie w ruchu są duże opóźnienia.

- Wykorzystaliście służby specjalne, aby walczyć z nami - grzmi Roman Giertych i pyta premiera, czy on i Andrzej Lepper byli podsłuchiwani. - Wiele się spodziewałem po PiSie, ale nie takiego świństwa - dodał lider LPR.

Nie jestem w stanie zaręczyć, że głosowanie nad samorozwiązaniem Sejmu odbędzie się 7 września. Opozycja może ciągle przerywać 47. posiedzenie Izby, tak że będzie się ono ciągnąć miesiącami - powiedział na konferencji prasowej marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

Roman Giertych zażądał przerwania utajnionych obrad Sejmu, podczas których marszałek Sejmu Ludwik Dorn odczytywał posłom drugą część stenogramu ze spotkania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka z Komisją ds. Służb Specjalnych. Posłowie poparli wniosek.

Rzecznik Praw Obywatelskich jest zaniepokojony medialnymi doniesieniami o politycznych pertraktacjach na Jasnej Górze z udziałem polityków i biznesmenów. Rzecznik tamtejszego sanktuarium w odpowiedzi oświadczył, że relacje mediów są przejaskrawione.

Dramat w szpitalach. Pacjentów nie ma, kto leczyć, bo lekarze składają wymówienia z pracy. Chorych trzeba przenosić do innych placówek. I choć część lekarzy wycofała wypowiedzenia to kilku szpitalom nadal grozi likwidacja.

- Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien stanąć przed Trybunałem Stanu - oświadczył szef klubu Samoobrony Krzysztof Sikora. Wniosek w tej sprawie złożył już SLD. Platforma też ma własny, ale uważa, że Trybunał dla Ziobry jest w tej kadencji niemożliwy.

- Podam się do dymisji, ale tylko wtedy, gdy będę miał pewność, że ta decyzja doprowadzi do przedterminowych wyborów - powiedział premier Jarosław Kaczyński w "Sygnałach Dnia".

Kaliska policja zatrzymała sześciu nastolatków podejrzewanych o spowodowanie porannnego alarmu w kaliskim Szpitalu Matki i Dziecka. Alarm był drugim w ciągu ostatnich 48 godzin. W obu przypadkach podejrzane ładunki okazały się atrapami.

- Zbigniew Ziobro jest stroną w problemie, który ma rząd i PiS. Nie gwarantuje bezstronności prokuratury - powiedział w Radiu Zet Bogdan Borusewicz. Uważa jednak, że dziś raczej nie dojdzie do głosowania nad wnioskiem o odwołanie Ziobry.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie przesądza roli Janusza Kaczmarka w sprawie przecieku. Twierdzi, że nie wie, jakie zarzuty postawi mu prokurator. - Jestem jednak przekonany o tym, że były szef MSWiA złożył fałszywe zeznania pod odpowiedzialnością karną - stwierdził jednak w rozmowie "Gazetą Polską".

Dr Ilona Rosiek-Konieczna przez lata wypisywała recepty na fikcyjnych pacjentów i wyłudziła od NFZ kilkaset tysięcy złotych. Robiła to, żeby załatwić leki tym, których nie było na to stać - pisze "Gazeta Wybiorcza". Teraz grozi jej osiem lat więzienia.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, stworzona przez o. Tadeusza Rydzyka, dostała się na specjalną listę projektów unijnych, tzw. listę projektów kluczowych - informuje "Gazeta Wyborcza". Dzięki temu, dostanie 15,3 mln euro na inwestycję.

Autobus zderzył się z TIR-em niedaleko Tarnowskich Gór. 11 ofiar wypadku zostało już przewiezionych do szpitala

"Nie będzie koalicji Platformy Obywatelskiej z PiS Jarosława Kaczyńskiego" - powiedział poseł PO "Gazecie Wyborczej" i bliski współpracownik Donalda Tuska Rafał Grupiński. Dodał jednak, że nie składa żadnych deklaracji co do powyborczych planów współpracy z LiD.

Co najmniej kilka tysięcy Polek co roku dokonuje aborcji za granicą - pisze "Życie Warszawy" na podstawie ankiet przeprowadzonych przez Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

"Sieg Heil! Jedna rasa, biała rasa" - śpiewali uczestnicy obozu, organizowanego przez MW wyciągając ręce w gerście faszystowskiego pozdrowienia. "Fakt" relacjonuje przebieg tego wydarzenia, żeby na koniec przestrzec, że to właśnie tacy ludzie mogą kandydować do Sejmu z list LPR.

LPR i Samoobrona przechodzą próg tylko, jeśli wystartują razem. PiS ma najsłabsze poparcie od wyborów 2005 r. - to wyniki sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej" z ostatniego weekendu.