Liga Polskich Rodzin chce najpierw powołania komisji śledczych, a dopiero na wiosnę wyborów. - Społeczeństwo chce poznać prawdę, która może wyjść na światło dzienne dzięki komisji - powiedział w TVN24 Radosław Parda z LPR.

Policja sprawdza, czy znajdujące się w jej strukturze CBŚ nielegalnie podsłuchiwało dziennikarzy i polityków - informuje "Dziennik". Służby mogły skorzystać z kruczka prawnego z art. 19 ustawy o policji.

Chrześcijański ośrodek "Odwaga" w Lublinie prowadzi terapię dla homoseksualistów, po której część z nich ma zmieniać orientację. - Tego się nie da wyleczyć - mówią seksuolodzy.

Jak nie pokażemy, jakie łajdactwa zrobili Kaczyńscy, to przy demagogii Rydzyka oni mogą drugi raz wejść do parlamentu - mówił w TOK FM były prezydent Lech Wałęsa. Jego zdaniem, premiera i prezydenta trzeba aresztować.

W sejmowych kuluarach coraz głośniej mówi się o ewentualnym przejściu do Platformy Obywatelskiej Bogdana Borusewicza, Radosława Sikorskiego i Pawła Zalewskiego - prawicowych polityków związanych z PiS. Oni sami zaprzeczają.

Kazimierz Marcinkiewicz zapewnia, że jest gotów stanąć przed sejmową komisją. Choć dostał propozycje startu w wyborach z list PO i PiS, to kandydować nie zamierza.

Przed bramą Stoczni Szczecińskiej odbywają się dziś uroczystości związane z 27. rocznicą podpisania Porozumienia Szczecińskiego, kończącego strajki 1980 roku na Pomorzu Zachodnim.

Agentem i wariatem miał nazwać premier Jarosław Kaczyński Marka Jurka, gdy ten zapowiedział, że rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Życie Warszawy" publikuje fragmenty dziennika byłego polityka PiS i Marszałka Sejmu.

Pożar w Katowicach. Dziesięć jednostek straży pożarnej gasiło ogień w budynku delegatury Najwyższej Izby Kontroli.

Wbrew żądaniom opozycji, Zbigniew Ziobro nie zamierza podać się do dymisji. Na antenie TVN24 minister zapewniał, że nie jest odpowiedzialny za podsłuchiwanie dziennikarzy i polityków.

Mieszkaniec Olbięcina pod Kraśnikiem długo się nie zastanawiał, gdy zobaczył jak autobus czołowo zderza się z ciężarówką - pobiegł ratować ludzi. Teraz ma jednak do zapłacenia 100 zł mandatu. Dostał go za przeklinanie.

To Janusz Kaczmarek nadzorował prowadzoną przez prokuraturę sprawę Lwa Rywina i powiązanych z nim ludzi. I żadnych aktów oskarżenia nie ma, mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Zbigniew Ziobro.

Minister edukacji chce od przyszłego roku zmienić maturę z polskiego. Uczniowie nie zdadzą jej bez czytania lektur, które tydzień temu szef resortu zatwierdził - pisze "Rzeczpospolita".

Krystyna P. z Mysłowic odsiaduje 15-letni wyrok za zlecenie zabicia męża. Na jej konto cały czas wpływa emerytura po zamordowanym. Wszystko zgodnie z przepisami - pisze "Dziennik Zachodni".

Żona posła Stanisława Łyżwińskiego w wywiadzie dla "Dziennika" mówi, że aresztowanie jej męża to sprawa polityczna. Za kratki może więc trafić Andrzej Lepper, a "za chwilę pójdą siedzieć następni".

Znany śląski adwokat, pełnomocnik rodziny zmarłej podczas akcji CBA Barbary Blidy, Leszek Piotrowski czuje się zagrożony. Mecenasa niepokoi brak odpowiedzi policji, na wniosek o przyznaniu mu ochrony.