Obywatelka Niemiec, która pod koniec lat 70 wyjechała z Polski latach domaga się 2,5 mln złotych odszkodowania za pozostawione na Mazurach nieruchomości. Przed olsztyńskim sądem okręgowym odbędzie się druga rozprawa w wytoczonym przez nią procesie.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski będzie twarzą kampanii wyborczej Lewicy i Demokratów. W niedzielę zaprezentuje program LiD, a potem zagości na billboardach - mówi szef SLD Wojciech Olejniczak.

Wystartował nowy muzyczny program TVN - "You can dance - po prostu tańcz". Z tysięcy kandydatów wyłoniono 16 uczestników, którzy dostali szansę zaprezentowania swojego talentu i umiejętności przed milionami widzów.

Donald Tusk przyznał w magazynie "24 godziny", że od dawna zna Ryszarda Krauze i jest z nim "na ty". Jednocześnie szef PO zaznaczył, że nie widzi nic złego w tym i oskarża PiS o to, że prowadzi kampanię wyborczą kosztem biznesmenów.

- Konrad Kornatowski zeznał, że Ziobro miał uprawnienia superministra. Wydawał polecenia policji i prokuraturze na podstawie rozporządzenia premiera - mówi dziennikowi.pl Marek Biernacki (PO), członek komisji do spraw specsłużb.

Niebawem w Białymstoku ma powstać dyskoteka dla niepełnosprawnych. To pierwszy taki pomysł w Polsce.

Sejm nie ma pieniędzy na odprawy dla posłów po ewentualnych przyspieszonych wyborach – dowiedziało się RMF FM. Pieniądze dla nich ma wygospodarować Ministerstwo Finansów z tzw. rezerwy celowej.

Grupka bezrobotnych z Łodzi znalazła sposób na zarabianie pieniędzy. Postanowili wyręczyć tych, którzy są zbyt zapracowani - i stać za nich w kolejkach. Zawód "stacz kolejkowy", znany z czasów PRL-u wraca?

Jaki jest praktyczny sens odwoływania marszałka, kiedy się kończy Sejm? - pytał w "Magazynie 24 Godziny" Tadeusz Cymański z PiS. - Taki, by pokazać klasę - ripostowała Julia Pitera z PO.

Jeden zabity i pięciu rannych - to bilans wybuchu pieca hutniczego w Hucie Batory w Chorzowie. Na miejscu wypadku pracują prokuratorzy i inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy, którzy badają przyczyny wybuchu.

Czeska prasa broni byłego prezydenta Vaclava Havla. Polski Rzecznik Praw Obywatelskich prosi zaś o wyjaśnienia: co skłoniło Havla do wygłoszenia sądu, że na wybory w Polsce potrzeba międzynarodowych obserwatorów.

Osoby mające dzieci będą mogły odliczyć od podatku prawie 1200 zł na każde dziecko - zdecydował niespodziewanie Sejm, przyjmując poprawkę do projektu nowelizacji ustawy o podatku PIT. - To jakieś nieporozumienie - komentuje minister finansów Zyta Gilowska.

- Po przegłosowaniu wniosku o skrócenie kadencji Sejm powinien się zbierać raz w tygodniu - takie rozwiązanie chcą zaproponować premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu liderzy opozycji - Donald Tusk, Wojciech Olejniczak i Waldemar Pawlak.

- Na brudne ręce rządu składamy to oto szare mydło - zadeklarowali politycy PO. To odpowiedź na wczorajsze podarunki PiS - czekoladę i tabletki na uspokojenie. Jednak w polskiej polityce zdarzały się ciekawsze gadżety: dyktafon, czarna teczka, a nawet... wibrator.

Ponad trzy kg narkotyków - prawdopodobnie amfetaminy - przechwycili strażnicy graniczni na warszawskim lotnisku Okęcie. Narkotyki do Wielkiej Brytanii chciał przemycić obywatel Niemiec.

Zobacz jak recykling rozumieją warszawscy śmieciarze. Na filmie przesłanym przez naszego internautę widać, co dzieje się z posortowanymi śmieciami.

Niemiecka policja nie zbierała materiałów na Piotra Tymochowicza ani żadną inną osobę. - Namierzyliśmy firmy providerskie sprzedające dostęp do internetu podejrzewanym o pedofilię. Te dane przekazaliśmy polskiej policji - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik prasowy Bundeskriminalamt w Wiesbaden.

Na 25 lat więzienia za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem kochanka byłej żony został skazany autor książki "Amok" Krystian B. Sąd uznał argumenty prokuratury, że książka jest opisem popełnionej przez pisarza zbrodni. Oskarżony posiadał dwie twarze - stwierdziła sędzia.

Nie będzie przyspieszonego głosowania nad samorozwiązaniem Sejmu. Konwent Seniorów zdecydował się utrzymać piątkowy termin. - Samorozwiązanie w piątek albo wcale - postawił sprawę jasno SLD.