- Nie wiem, dlaczego zostałem odwołany z funkcji szefa Prokuratury Okręgowej w Warszawie - zeznał przed sejmową komisją ds. nacisków prokurator Cezary Przasnek. Większość poselskich pytań pozostała bez odpowiedzi, gdy prokurator zasłonił się tajemnicą służbową.

Silnie żrąca substancja - perhydrol - wyciekła z jednej z paczek na poczcie w Szczecinie. Sześć osób z poparzonymi rękami zostało przewiezionych do szpitala.

- Pierwsze założenia dużej nowelizacji ustawy medialnej będą 18 lub 19 czerwca - zapowiedział w TVN 24 Bogdan Zdrojewski. Minister kultury chce przekazać odpowiedzialność za media regionalne samorządom.

Prezes katowickiego stowarzyszenia pomagającego ofiarom wypadków od każdej nawiązki sądowej przyznawanej na pomoc poszkodowanym bierze 15% - informuje „Rzeczpospolita”. Sprawę bada prokuratura.

Lech Wałęsa używa słów, jak stójkowy spod budki z piwem. To nie jest język poważnego człowieka - ocenił w RMF Joachim Brudziński z PiS. Jego zdaniem, przepraszać powinien były prezydent, a nie Lech Kaczyński.

Nowy model weryfikacji WSI - przygotowany przez MON - daje szansę powrotu do służby nawet tym żołnierzom, którzy już zostali negatywnie zweryfikowani. - To próba reaktywacji Wojskowych Służb Informacyjnych - uważa Zbigniew Wasserman z PiS. Za trzy tygodnie kończy działalność komisja weryfikacyjna WSI.

Reporterzy "Superwizjera" TVN dotarli do nowych świadków i faktów dotyczących śmierci Jerzego Popiełuszki. Sugerują, że kierowca księdza Waldemar Chrostowski mógł być zamieszany w jego śmierć. Zastrzeżenia budzi zwłaszcza jego ucieczka z rąk esbeków.

Aż 4 miliony złotych płaci rocznie Poczta Polska spółce PMS za wydawanie zakładowego pisemka. Według "Gazety Wyborczej", to "przechowalnia dla ludzi Antoniego Macierewicza". Na dodatek, zdaniem specjalistów, nieopłacalna.

Praca rządu cieszy się coraz większym uznaniem w oczach Polaków - wynika z sondażu SMG/KRC przeprowadzonego na zlecenie TVP Info. Zadowolonych z pracy gabinetu Donalda Tuska jest już 46 proc. wyborców. Negatywnie ocenia ją 44 proc. Polaków. Mniej zadowoleni jesteśmy z urzędowania prezydenta i Sejmu.

190 tys. zł za 66-metrowe mieszkanie na Warszawskim Mokotowie? Na tyle wyceniła swoją nieruchomość Julia Pitera. Zrobiła to na podstawie wyceny z 2000 roku. Eksperci są pewni: jej mieszkanie warte jest kilka razy więcej.

Badanie szpiku do przeszczepu w finansowanym z budżetu rejestrze państwowym jest dwa razy droższe, niż w rejestrach prywatnych prowadzonych przez fundacje. Tracą na tym chorzy, którzy mają mniejsze szanse na znalezienie dawcy do przeszczepu. Dlaczego tak się dzieje - próbowali wyjaśnić goście "Magazynu 24 godziny" w TVN24.

Białostocka prokuratura szuka osób odpowiedzialnych za wywieszenie na stadionie transparentu z napisem „Roger – nigdy nie będziesz Polakiem”. Napis dotyczący pochodzącego z Brazylii piłkarza Rogera Guerreiro zawisł przed miesiącem na trybunie podczas ligowego meczu Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa.

– Powiem, kto jest "Bolkiem" tydzień po tym, jak ukaże się książka. Udowodnię, że tezy w niej zawarte to tylko złośliwy paszkwil. Wygrałem z ubekami, wygram i z tymi kolesiami – mówił Lech Wałęsa w „Kropce nad I” w TVN24 o książce autorstwa historyków IPN-u na swój temat. Były prezydent po raz kolejny nie szczędził słów krytyki Lechowi Kaczyńskiemu.

We wtorek, a nie jak przewidywano w poniedziałek, Izba Wojskowa Sądu Najwyższego ogłosi decyzję w sprawie zażaleń na utrzymanie bądź uchylenie aresztów wobec siedmiu żołnierzy z Nangar Khel. Wojskowi podejrzani są o zbrodnie wojenne.

Trzeba przenieść Palikota do innego świata - tymi słowami - zdaniem posła PO - podżegano na antenie Radia Maryja do działań przeciwko jego osobie. - Składam doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - ogłosił na konferencji prasowej polityk.

Świat uznał moje wysiłki i zmagania, a Pan poniża siebie oraz Polaków. I hańbi swoje nazwisko, jako prezydenta Polski - pisze Lech Wałęsa, w liście do Lecha Kaczyńskiego, od którego domaga się przeprosin za publicznie nazwanie go "Bolkiem".

O kolejne trzy miesiące przedłużył sąd areszt prezydentowi Olsztyna Czesławowi Małkowskiemu. Prezydent jest podejrzany o gwałt i seksualne molestowanie podwładnych urzędniczek.

Dwa dni przed śmiercią Agata Mróz przekazała mężowi swój krótki testament. "Bądź szczęśliwy, nie żałuję swojej decyzji. Gdybym miała jeszcze raz wybierać, wybrałabym tak samo" - te słowa siatkarki przypomniał na początku mszy św. proboszcz parafii księży filipinów w Tarnowie ks. Maciej Mitera.

Poszło o grę naszej reprezentacji na Euro 2008. Dwóch kolegów oglądając mecz Polska-Niemcy pokłóciło się o wynik spotkania. Gdy emocje sięgnęły zenitu jeden z mężczyzn chwycił nóż - i ugodził nim kolegę. Śmiertelnie.